Pożyczki na konkretny cel – czy to się opłaca?

szybka-pozyczka

Są sytuacje, gdy do spełnienia naszych marzeń brakuje nam naprawdę niewiele. Często chodzi tu o pieniądze, dlatego też w dzisiejszych czasach tam popularna jest pożyczka na samochód. W jaki sposób można starać się o taką pożyczkę?

W większości przypadków jest to pożyczka online, tak więc jedynym wymogiem będzie posiadanie urządzenia podłączonego do internetu ( preferowany jest komputer lub tablet – większa przejrzystość).  W odróżnieniu od typowych kredytów bankowych, pożyczka na samochód nie jest w większości przypadków związana z koniecznością wykonania zastawu, zgodnie z którym do czasu spłacenia zobowiązania to firma udzielająca pożyczek jest formalnie właścicielem.

Jak więc sprawdzić, która pożyczka na samochód byłaby najbardziej odpowiednia?

Z racji tego, iż zwyczajowo pożycza się większe kwoty, warto się zorientować, jakie jest oprocentowanie, lecz nie tylko te bazowe. Mowa tu o najbardziej wymiernej wartości, jaką jest RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, uwzględniająca wszystkie dodatkowe koszta, takie jak prowizja czy też marża. Większość osób popełnia ten błąd i gromadzą kwotę odpowiadającą wartości samochodu. Sam zakup pojazdu generuje dodatkowe koszta, takie jak chociażby przerejestrowanie lub też ubezpieczenie ( jeżeli poprzedni właściciel wraz ze sprzedażą auta wypowiada umowę wypowiedzenia). Warto więc zrobić tak, by pozyczka na samochód była skalkulowana wraz z tymi kosztami. Pozwala to uniknąć nieprzyjemności takich jak brak środków na przerejestrowanie pojazdu (zgodnie z art 78 ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, mamy na to 30 dni).

Jeżeli już zrobimy rozeznanie, jaka pożyczka online nam najbardziej odpowiada, dobrze byłoby się zorientować, jakie są dodatkowe koszta, które nie wchodzą w skład RRSO. Mowa tu przede wszystkim o odsetkach karnych za opóźnienie w spłacie, jak również kosztach windykacji realizowanej w przypadku nienależytego wywiązywania się ze swoich obowiązków.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Pożyczki na konkretny cel – czy to się opłaca?

  1. 31 października 2017 at 21:53

    Ciekawy ten artykuł o pożyczkach online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *