Pomysł na niszowy biznes – wypożyczalnia aut

car-rental-lot (1)

Mówiąc o biznesie w branży motoryzacyjnej, najczęściej kojarzy nam się warsztat samochodowy lub przewóz osób czy mienia. Mało kto myśli jednak o firmie zajmującej się wypożyczaniem samochodów, przez co ta dziedzina rynku pozostaje wciąż nienasycona. Jak rozpocząć działalność i o czym warto wiedzieć na początek? Sprawdźmy.

Kto wypożycza auta?

Choć wydaje się, że relatywny spadek cen używanych samochodów i większa dostępność do rynku wtórnego ułatwia nabycie własnego samochodu, to jednak istnieją sytuacje, w których po prostu wygodniej jest wypożyczyć samochód. Pierwszą grupą decydującą się na takie rozwiązanie są turyści. Spadek cen biletów lotniczych oraz wzrost atrakcyjności Polski jako kraju turystycznego przyciąga rokrocznie ogromne rzesze turystów, potrzebujących samochodu na miejscu, a wypożyczalnia samochodu jest ku temu idealnym rozwiązaniem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku osób podróżujących w celach służbowych.

Pracownicy będący w delegacji często potrzebują sprawnego środka transportu, który umożliwi im szybkie poruszanie się w celach zawodowych po obcym mieście. Mówiąc o klientach przeciętnej wypożyczalni samochodów nie można pominąć także firm ubezpieczeniowych. Spora grupa przedsiębiorstw z tego segmentu nie posiada własnej floty pojazdów, tym samym będąc zmuszoną do współpracy z zewnętrznymi firmami zajmującymi się właśnie wynajmem samochodów na różny okres.

Co będzie nam potrzebne na początek?

Nie da się ukryć, że decydując się na własną wypożyczalnię samochodów należy posiadać niemały kapitał na start. Chodzi o zaopatrzenie się w potrzebną ilość samochodów, dokonanie formalności związanych z ich ubezpieczeniem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, a także znalezienie odpowiedniego miejsca- placu pod wynajem oraz pomieszczenia biurowego. Podliczając wszystko można dojść do wniosku, że potrzebna nam kwota jest niebagatelna, dlatego też warto poszukać rozwiązań ułatwiających nam rozruch interesu, na przykład połączenie prowadzenia firmy z alternatywnym biznesem.

Jak rozpocząć działalność?

Decydując się na własną działalność w dziedzinie wypożyczania samochodów można działać pod samodzielną marką lub postawić na współpracę franczyzową. Pierwsze rozwiązanie daje nam większe, właściwie nieograniczone możliwości bezpośredniego wpływu na rozwój prowadzonej działalności, jednak bez żadnej pomocy z zewnątrz, co gwarantuje nam skorzystanie z franszyzy.

Własna wypożyczalnia samochodów- tak czy nie?

Własna wypożyczalnia samochodów jest z pewnością ciekawym i satysfakcjonującym biznesem w dziedzinie motoryzacji, który stoi w całkowitej opozycji do znanych już warsztatów motoryzacyjnych. Własna wypożyczalnia samochodów generuje możliwość spotkania z różnymi, ciekawymi ludźmi i obcowanie z motoryzacją. Nie da się jednak ukryć, że własna wypożyczalnia to drogi biznes. Dlatego przygotowując się do jej założenia, warto postawić na rozsądny początek i ostrożne rozpoczęcie działalności na rynku motoryzacyjnym.

Poradnik przygotował serwis target.auto.pl - Wynajem aut Lublin

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Pomysł na niszowy biznes – wypożyczalnia aut

  1. TolekBolek
    4 października 2017 at 08:57

    Warto też świadcyć klientom dodatkowe usługi ubezpieczeniowe prowadząc wypożyczalnie samochodów. U nas polecamy np. klientom opcję którą jest wynajem z oc sprawcy. To bardzo wygodna oferta dla kierowców ponieważ mają pewność, że nie będą uziemieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *