Pomoc w sporządzeniu testamentu

Utrata bliskiej osoby to zawsze wielki cios, z którym ciężko sobie poradzić. Organizacja pogrzebu oraz załatwianie wszelkich formalności jest wówczas bardzo męczące. Gdy emocje już opadną, rolą najbliższych jest wykonanie testamentu pozostawionego przez zmarłą osobę. Mogłoby się wydawać, że wystarczy odczyt dokumentu aby zakończyć sprawę. Kwestia dotycząca dziedzictwa jest w stanie skłócić niejedną rodzinę. W grę wchodzą obietnice, pieniądze wchodzące w skład majątku. Świadomość wzbogacenia się sprawia, że ludzie zapominają o manierach czy dobrym smaku. W przypadku gdy testament fizycznie istnieje sprawa jest o wiele prostsza. Podział majątku następuje wedle ostatniego słowa zmarłego, a każdy ma potwierdzenie przyznanej części. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ważności tego dokumentu. W obawie przed śmiercią unikają sporządzania testamentu. Często zdarza się również, że sam proces przygotowania poświadczenia może przysporzyć rodzinie problemów oraz nerwów.

W celu stworzenia pełno-prawomocnego dokumentu należy skorzystać z usług dobrego prawnika w Wałbrzychu. Dzięki jego wiedzy i umiejętnościom będziemy mieć pewność, że testament nie posiada żadnych przesłanek do jego unieważnienia w momencie ewentualnego zgonu. Każda osoba, która zamierza rozgospodarować i podzielić swój majątek może liczyć na fachową pomoc ze strony kancelarii prawnej w Wałbrzychu. Świadczymy usługi z zakresu:

  • wyboru najbardziej atrakcyjnego rozgospodarowania majątku
  • sporządzanie testamentów
  • przygotowywania wniosków dotyczących uzyskania spadku na podstawie istniejącego testamentu
  • opieki nad sprawami o zachowek
  • sporządzania zestawienia inwentarza
  • wnioski o podział spadku
  • reprezentowanie interesów klienta oraz obrona dobrego imienia

Nasi klienci bardzo cenią sobie indywidualne podejście oraz profesjonalizm jakim cechuje się nasz radca prawny w Wałbrzychu. Opieka merytoryczna i psychiczna sprawia, że czują się oni pewniej i bardziej komfortowo. Stres oraz nerwy są niepotrzebnym zjawiskiem, które staramy się wyeliminować. Dbamy o to aby ułatwić Państwo te trudne chwile poprzez organizacje i analizowanie potrzebnej dokumentacji. Dobry prawnik Wałbrzych utrzymuje stały kontakt i na bieżąco informujemy o przebiegu sprawy. Zaufanie jakim darzą nas nasi petenci jest priorytetem, który motywuje nas do ciągłego doskonalenia się i poszerzania wiedzy z zakresu różnych dziedzin prawa. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że niewiele spraw jest nas w stanie zaskoczyć, a większość zleconych procesów kończymy z powodzeniem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *