Jak zadbać o finanse firmy – kupić auto firmowe, czy wypożyczyć?

iStock_000036062334_Medium-1427731508-600x360

Stabilność finansowa firmy jest najważniejszym priorytetem. Bez stabilności finansowej firma również może przetrwać, ale nie długo. Oczywiście, każda firma przechodzi swoje wzloty i upadki. Najważniejsze jest, aby z tych upadków szybko się podnosiła. Zbyt długie przebywanie poniżej tzw. „kreski” oraz trwanie w impasie, może wykończyć każdy biznes. Doświadczeni przedsiębiorcy dobrze o tym wiedzą i starają się prowadzić swoje interesy tak, aby były one wciąż „nad kreską” – czyli, aby aktywa firmy były większe, niż pasywa.

Każda firma bez samochodu miałaby „pod górkę”

Czy ktoś widział firmę, która nie posiada samochodu w dzisiejszych czasach? Raczej byłby to niejako ewenement na skalę światową. Nawet, jeśli ktoś otworzy firmę, w której jedynie np. składa długopisy, raczej posiada auto – choćby prywatne. Ale tu nie chodzi o to, czy początkujący przedsiębiorca ma swoje auto, czy też nie ma. Posiadając jakąkolwiek firmę, warto jest mieć samochód „na stanie”, ponieważ często jest on jedynym środkiem transportu pomiędzy przedsiębiorcą, a klientem. Nawet – jeśli posiadamy własny sklep, warto jest mieć samochód firmowy pomimo tego, że przecież dzisiaj każdy towar dowożą najczęściej hurtownicy.

No, ale jeśli ten samochód nie jest nam tak bardzo potrzebny, a jego zakup wiązałby się z zamrożeniem gotówki? Wtedy najrozsądniej byłoby takie auto wypożyczyć. Czy to nie będzie aby za drogo dla samej firmy? Na pewno nie. Jeśli potrzebujemy samochodu sporadycznie, nierozsądny byłby jego zakup na własność. Po co „mrozić” gotówkę, skoro można wydać ją na inne, potrzebne cele. A przecież w każdej firmie takie cele istnieją i to często jest ich dużo, ponieważ kumulują się na przestrzeni czasu działalności firmy.

Auto firmowe – pożyczone?

laweta autostrada a20 HamburgA, co to przeszkadza? Nawet przedsiębiorcy poruszający się samochodami po kilka godzin dziennie, wolą wypożyczyć auto, niż je kupować i utrzymywać. Należy wiedzieć, że samochód – to nie tylko wydatki na paliwo. Jest wiele czynników wymagających inwestowania i to często bez korzyści dla samej firmy. Aby wypożyczyć auto, najlepiej udać się do wypożyczali samochodów. Jest to oczywiście logiczne myślenie.

Jednak jaką wypożyczalnie wybrać, aby potem nie żałować swojego wyboru. W internecie można znaleźć wiele wypożyczalni, jednak warto iść do takiej, która może nam wypożyczyć samochód na preferencyjnych warunkach. Np. https://www.wypozyczalniasamochodowbielsko.pl zajmuje się doskonale każdym klientem. Prowadzi także doradztwo w kwestii wynajmu auta. Posiada na swych parkingach samochody zarówno osobowe, jak i ciężarowe. Staje do klienta tzw. „frontem” – czyli potencjalny klient doskonale wie, na co się pisze i za co płaci. W dzisiejszych czasach brak ukrytych kosztów – to luksus.

Klient wie za co płaci i jakie są zasady wynajmu samochodu. Warto zastanowić się nad wynajęciem samochodu dla firmy tym bardziej, że po przeliczeniu wszystkich wydatków, jest to po prostu bardziej opłacalne.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *