Zwrot podatku dochodowego z Holandii

aplikacja-podatek

Holenderscy pracodawcy legalnie zatrudniając pracowników, zobowiązani są, do odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy do urzędu skarbowego, który w tym kraju określany jest jako – Belastingdients. Jeżeli odprowadzana kwota jest wyższa, niż obowiązujący podatek dochodowy, pracownik ma prawo ubiegać się z tego tytułu o zwrot nadpłaconej części.

Warto jednak wspomnieć o tym, że bez względu na to, czy z zeznania podatkowego wynika nadwyżka, czy jej nie ma, można ubiegać się o zwrot, a nawet w wielu przypadkach trzeba. Informacje zamieszczone na stronie urzędu mówią o tym, że niemal każdy ma obowiązek rozliczyć się z tamtejszym urzędem, bez względu na to, czy jest lub nie jest – rezydentem podatkowym.

Jak ubiegać się o zwrot podatku?

Na rynku dostępne są różne rozwiązania, dzięki którym można ubiegać się o zwrot podatku dochodowego z Holandii. Począwszy od tego w którym osobiście stawimy się w urzędzie, aż po takie, które będziemy mogli zrobić w zaciszu domowym, na własnym smartfonie. W Polsce dostępna jest pierwsza aplikacja, która umożliwia złożenie zeznania podatkowego na swoim telefonie, bez konieczności posługiwania się językiem holenderskim, ponieważ występuje w języku polskim. Belastingaangifte – to aplikacja, która umożliwia zwrot podatku, dzięki czemu można liczyć nawet na 100% wartości kwoty, którą można odzyskać. Ponadto korzystając z tego rozwiązania do dyspozycji jest profesjonalna pomoc doświadczonego doradcy podatkowego w Holandii.

Niezbędne dokumenty

W celu rozliczenia podatku dochodowego w Holandii niezbędna jest dokumentacja pochodząca od pracodawcy, która zawiera wysokość otrzymanego wynagrodzenia, wraz z kwotą odprowadzonego podatku. Rozliczenia można również dokonać na podstawie informacji zawartej w rocznej karcie podatkowej (jaaropgaaf) lub jak również używając miesięcznych odcinków z wypłat (salarisy).

Jak rozliczyć podatek w aplikacji Belastingaangifte?

Rozliczenie podatku z Holandii w aplikacji jest bardzo łatwe i szybkie. Na wstępie należy wprowadzić wszystkie dane pochodzące z tzw. rocznego sprawozdania – Jaaropgave. Przez co wskazywana jest kwota podatku. Warto wspomnieć, że na każdym kroku, możliwe jest przerwanie dalszego wprowadzania wniosku.

Jeżeli jednak podatnik zdecyduje się na kontynuowanie, będzie poproszony o opłatę za usługę. Wszystko odbywa się w wygodny sposób, przy użyciu szybkich płatności za pomocą przelewu lub karty kredytowej/debetowej. Po dokonaniu opłaty, możliwe jest otrzymanie faktury, następnie należy zweryfikować swoje zeznanie i wysłać.

W kolejnym kroku, warto połączyć się telefonicznie ze wskazanym doradcą podatkowym, który udzieli pomocnych rad co do ulg, z których można skorzystać. Następnie po szybkim sprawdzeniu zeznania, zostanie ono opatrzone specjalnym certyfikatem i będzie wysłane do Belastigndienst.

Cały proces odbędzie się przy użyciu aplikacji Belastingaangifte, a osobie ubiegającej się o zwrot, pozostanie tylko czekać na rozpatrzenie wniosku, przez holenderski Urząd Skarbowy i zwrot nadpłaconego podatku na wskazane konto bankowe.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *