Wykładzina czy panele – co nadaje się do biura?

jason-hafso-YypTXBPF5S4-unsplashWystrój i aranżacja biura mają kolosalne znaczenie nie tylko dla wygody pracowników, ale również dla komfortu klientów, którzy korzystają z usług biura i często przychodzą do firmy. Już na etapie planowania wystroju warto więc pamiętać, że powinien on w umiejętny sposób łączyć sty i elegancję z funkcjonalnością i wygodą codziennego użytkowania.

Gdy decydujemy się na prace remontowe lub też aranżujemy nowe pomieszczenia, warto pamiętać o wielu elementach. Ważna jest kolorystyka ścian, aranżacja okien, odpowiednie oświetlenie sztuczne, a także umeblowanie. W ferworze meblowania warto jednak zadbać także o przemyślaną podłogę. Nie zapominajmy, że w przestrzeni biurowej mówimy o co najmniej kilkudziesięciu metrach kwadratowych powierzchni. Wybór podłogowego wykończenia nigdy więc nie powinien być kwestią przypadku. Przed dokonaniem wyboru dobrze jest przeanalizować plusy i minusy różnych rozwiązań.

Wykładzina na podłodze

Wielu właścicieli biur decyduje się na wykładzinę na podłodze. Niewątpliwie ma ona wiele zalet. Może przykryć podłogę we wnętrzu, w którym kiepsko się ona prezentuje. Odpowiednio dobrana wykładzina jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż remont i wymiana wszystkich podłogowych paneli. Wykładzina mocno również wygłusza pomieszczenie. Dzięki niej nie trzeba codziennie słuchać kroków, zwłaszcza pań na wysokich obcasach. Warto jednak mieć świadomość, że wykładzina to nie tylko zalety. Przede wszystkim nie prezentuje się ona dobrze, jeśli jest kiepskiej jakości. Wykładzina szybko traci na wyglądzie, zwłaszcza na kolorze. Szybko blaknie i prezentuje się dosyć kiepsko. Co więcej, wykładzina wymaga regularnego czyszczenia – nie tylko odkurzania, ale również prania na mokro. W czasie jej użytkowania konieczne są więc dosyć spore nakłady, aby podłoga dobrze się prezentowała i wyglądała reprezentacyjnie.

Dobre panele lub parkiet

Jeśli wykładzina w biurze to zupełnie nie nasze klimaty, można pomyśleć o parkiecie lub panelach podłogowych, które szybko się kładzie i są łatwe do utrzymania w czystości. Podłoga niczym nie pokryta z pewnością świetnie się prezentuje i jest dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych, nieco minimalistycznych wnętrzach. Taka podłoga również jednak wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby przez długi czas prezentowała się jak nowa. Jeśli decydujemy się na podłogę niczym nie pokrytą, warto również dobrze dopasować drzwi wejściowe do biura. Powinny być one pod względem stylistyki dopasowane do podłogi, a także innych elementów znajdujących się we wnętrzu. jeśli decydujemy się na drzwi porta białe, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przydadzą się także inne białe elementy w pomieszczeniu. Drewno na podłodze świetnie będzie prezentować się z białymi meblami, drzwiami oraz innymi chłodnymi dodatkami. Taki kontrast pozwoli jak najpełniej pokazać całą naturalność i ciepło, jakie bije od drewna.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *