Pierwsze kroki do zdania matury – przygotuj się!

business-1868015_960_720Nie chcemy tutaj wywoływać paniki, ale matura zbliża się dość szybko. Aby pomóc Ci poradzić sobie ze stresem, zebraliśmy kilka najlepszych najskuteczniejszych wskazówek od osób, które poradziły sobie z tym wyjątkowo dobrze.

1 Obszar roboczy.

Pierwszym krokiem jest znalezienie sobie wygodnego i cichego miejsca do nauki z możliwie jak najmniejszą ilością rozrywki. Obejmuje to również odłożenie telefonu komórkowego i wyłączenie go, a przynajmniej włączenie go w trybie cichym. Upewnij się, że wibracje również są wyłączone, ponieważ natychmiast rozproszysz się, gdy usłyszysz wibracje telefonu.

Wskazówka: unikaj nauki w łóżku, ponieważ może to zmusić mózg do myślenia, że idziesz spać i sprawi, że będziesz śpiący.

2 Regularnie rób przerwy.

Odkryliśmy, że robienie regularnych przerw pomaga szybciej zapamiętać treść. To jest bardzo popularną techniką skutecznego uczenia się. Jest to bardzo prosta strategia i jedyną rzeczą, którą musisz zastosować, jest minutnik (wystarczy minutnik kuchenny). Będziesz po prostu uczyć się przez 25 minut, potem możesz zrobić 4-minutową przerwę i powtórzyć. Po 4 takich sesjach zrób dłuższą 15-minutową przerwę.

Wypróbuj to i sprawdź, czy to też działa dla Ciebie!

3. Zadawaj pytania

Nigdy nie wahaj się zadawać pytań, jeśli czegoś nie rozumiesz. Jeśli są jakieś elementy, które Twój nauczyciel omówił na zajęciach, ale nadal masz problemy ze zrozumieniem, poproś nauczyciela o pomoc. Przez większość czasu nie będą mieli nic przeciwko, żeby ci to wyjaśniać. Nauczyciele są tutaj, aby ci pomóc. Możesz też skorzystać z materiałów dostępnych na: sklep.terazmatura.pl .

4. Równowaga nauki i życia

Nie wypal się. Uczenie się do matury wymaga dużej ilości pracy przez dłuższy czas, dlatego jest to maraton, a nie sprint. Upewnij się, że kroczysz mądrze przez ten okres i unikniesz wypalenia, utrzymując równowagę między życiem studyjnym a prywatnym. Upewnij się, że nie odsuwasz od siebie w pełni przyjaciół, hobby lub sportu, ponieważ są one ważne dla zachowania zdrowego sposobu myślenia.

5. Powtarzanie jest kluczowe

Najlepszym przygotowaniem do matury jest ćwiczenie i ciągłe powtarzanie poprzednich zdobytych informacji. Powszechnie wiadomo, że wiele pytań powtarza się – dlatego sprawdź ci było na maturze w poprzednich latach, bo warto skorzystać z tych informacji.

6 Jedz dobrze

Zdrowa, zbilansowana dieta ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ogólnego stanu zdrowia. Ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić, kiedy jesteś chory, jest nauka. Więc upewnij się, że jedz te warzywa i pamiętaj, że to podstawa.

Wskazówka: suszone mango jest smacznym i zdrowym wzmacniaczem energii, ponieważ jest wypełnione naturalnym cukrem, gdy masz mało energii i potrzebujesz dodatkowego wzmocnienia jest idealne!

7. Zacznij jak najwcześniej

Idealnie byłoby, gdybyś rozpoczął naukę do matury już w pierwszej klasie, jednak nie żyjemy w idealnym świecie. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie nauki. Rozpocznij naukę już teraz i jak najlepiej wykorzystaj pozostały czas.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *