Pieć największych korzyści pożyczek pozabankowych dla firm

repayment-information-affecting-credit-file-1-e1429679630340

Wielu przedsiębiorców, którzy potrzebują kredytu, od razu kieruje się do banku. Czy to zawsze dobry adres? Warto rozważyć również pożyczki pozabankowe. Choć są one zazwyczaj nieco droższe, to mają swoje niezaprzeczalne zalety. Oto pięć najważniejszych.

1. Szybkość

Często w biznesie to czas jest tym, co najbardziej się liczy. Jeśli mamy więc wyjątkową okazję zakupu towaru po okazyjnej cenie albo musimy szybko uregulować zobowiązanie, pożyczka bankowa może nie być najlepszym rozwiązaniem. Skomplikowane procedury bankowe oznaczają, że na decyzję możemy czekać bardzo długo – jeśli jest to pożyczka na kilka tysięcy złotych, to możemy czekać kilka dni. Jeśli staramy się o większe pieniądze – często poczekamy znacznie dłużej. A pożyczkę pozabankową możemy uzyskać niemal natychmiastowo – czasem nawet przez internet czy sms.

2. Rzadkie odmowy

Banki są obecnie dość ostrożne w przyznawaniu kredytów czy pożyczek. Wymagają zaświadczeń o przychodach i nieraz bardzo skrupulatnie badają historię finansową firmy. Ale nawet jeśli ta wydaje się całkiem dobra, to i tak przedsiębiorcy stosunkowo często spotykają się z odmowami, które nie zawsze są dobrze argumentowane. Jeśli chcemy mieć pewność, że pożyczka zostanie nam udzielona, lepiej omijajmy zatem banki. Większość instytucji pozabankowych z zasady przyznaje z miejsca pożyczki, przynajmniej do pewnych kwot.

3. Ograniczona biurokracja

Wielu przedsiębiorców niezwykle irytuje biurokracja. Często wypełnianie wielu dokumentów i załatwianie formalności kosztuje bardzo dużo czasu i pieniędzy. Gdy ubiegamy się o kredyt bankowy, niestety musimy się na to przygotować. Zaświadczenia z ZUS czy BIK to często tylko początek. Tym czasem w przypadku pożyczek pozabankowych, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. Często wystarczy zaledwie jeden telefon i podpis, by uzyskać potrzebną nam gotówkę.

4. Można ją dostać nawet z negatywną historią w BIK

Jeśli nie mamy pozytywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej, uzyskanie bankowej pożyczki będzie bardzo trudne, a wielu przypadkach zwyczajnie niemożliwe. Podobnie jest w przypadku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli nasza firma zalega ze składkami, to możemy mieć problem z otrzymaniem niezbędnych zaświadczeń, a co za tym idzie – z uzyskaniem kredytu. Tych informacji jednak nie potrzebują instytucje pozabankowe. Jeśli więc nasza firma pilnie potrzebuje pieniędzy, pożyczka pozabankowa jest jedynym możliwym rozwiązaniem, o ile nie chcemy kończyć działalności albo sprzedawać naszego sprzętu.

5. Nie musimy się dzielić informacjami o kondycji naszej firmy

Wielu przedsiębiorców, nawet jeśli nie mają długów, zwyczajnie nie chce dzielić się z bankami informacjami o stanie firmy. Powody mogą być różne – często te informacje są wrażliwe, a czasem po prostu przedsiębiorca obawia się, że do danych, które trafią do banku, może w jakiś sposób dotrzeć konkurencja. Jeśli zatem jest taka obawa, można się zdecydować na pożyczkę pozabankową. Ci, którzy jej udzielają, nie wymagają po prostu takich informacji, więc mamy pewność, że nie zjadą się one w niepowołanych rękach.

Interesuje Cie pożyczka bez zaświadczeń o dochodach? Więcej firm znajdziesz tutaj http://finansowaparabola.pl/pozyczka-bez-zaswiadczen-o-dochodach.html

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Pieć największych korzyści pożyczek pozabankowych dla firm

  1. Kapitan
    23 marca 2017 at 12:52

    Korzystanie jest brać kredyt w firmie która istnieje na rynku długo i ma dobrą reputację. Ja korzystam z usługe tej http://www.pozyczka-expres.pl/chwilowki-bydgoszcz-oferta/. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *