„Małe elementy, o wielkim znaczeniu” – rozmowa z P. Kamilem Wojteczko właścicielem firmy zajmującej się transportem technologicznym

34_conveyor-bin-roller-junction

Zajmujący się produkcją przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, jak istotne jest prawidłowe, bezkolizyjne działanie całej linii produkcyjnej do jak najlepszej wydajności całej produkcji. Stąd też tak wielką wagę przykłada się do wydawałoby się drobnych elementów, które wpływają na całokształt działania całej pracy. O szczegółach związanych z działalnością produkcji rozmawiamy z panem Kamilem Wojtyczko, właścicielem firmy zajmującej się transportem technologicznym.

Jak długo pracuje Pan w produkcji?

Kamil Wojtyczko: W samej branży pracuję już kilkanaście lat, jednak nie zawsze działałam we własnej firmie. Moje początki były dość prozaiczne- jako młody człowiek dostałem pracę w firmie produkcyjnej, zaczynając od pracownika przy linii, potem z czasem awansując. Zmieniałem stanowiska i miejsca pracy, obserwując funkcjonowanie całej linii produkcyjnej i dochodząc do pewnych wniosków.

Do jakich?

Kamil Wojtyczko: Przede wszystkim obserwowałem jako zwykły pracownik, jak wygląda praca przy produkcji i jakie czynniki wpływają na podniesienie wydajności wyników samej produkcji. Chodzi zarówno o personel, jak i urządzenia produkcyjne, które odpowiednio dobrane i połączone wpływają na samą produkcję i jej końcowy efekt. I tak się zaczęło.

To wówczas podjął Pan decyzję o założeniu własnej firmy?

Kamil Wojtyczko: Tak, ponieważ miałem doświadczenie związane z moją poprzednią pracą. W swojej firmie szczególny nacisk kładę właśnie na urządzenia możliwe do wykorzystania w procesie produkcji- z tego względu muszą wyróżniać się pewnymi cechami, które przydadzą się w pracy produkcyjnej.

Jakie są to cechy?

Kamil Wojtyczko: Wiadomym jest, że każdy przedsiębiorca pracujący w produkcji kładzie nacisk na funkcjonalność samych maszyn, ich trwałość i nowoczesność działania. Obecnie maszyny coraz częściej są odpowiednio zaprogramowane, że stają się coraz bardziej samodzielne i coraz mniej wymagają ingerencji człowieka. Ja w swojej firmie kładę szczególny nacisk na modułowość maszyn, co oznacza, że coraz łatwiej wykorzystać je można w różnego rodzaju liniach produkcyjnych.

Na co stawia jeszcze Pan jeszcze uwagę w swojej pracy?

Kamil Wojtyczko: Indywidualne podejście do klienta. Jest to szczególnie ważne w kontakcie z ludźmi, którzy również mają swoje firmy i wiedzą, jak ważna jest ciągłość pracy. Starając się zaspokoić oczekiwania i potrzeby moich klientów prowadzę również serwis urządzeń wykorzystywanych w linii produkcyjnej. Ze swojego zawodowego doświadczenia wiem, jak ważna jest ciągłość produkcji i wyeliminowanie wszelkich usterek.

Co by Pan powiedział osobom pracującym w produkcji?

Kamil Wojtyczko: W całej linii produkcyjnej istotne są elementy, drobiazgi, które składają się na cały system produkcyjny. Dlatego tak ważny jest podział całej linii produkcyjnej na etapy, nad którymi łatwiej jest zapanować i dokonać planowania na bieżąco. Stawiajmy na ludzi, ale także bądźmy na bieżąco ze wszystkimi nowościami technologicznymi, które pomogą nam usprawnić produkcję.

Artykuł opublikowano dzięki pomocy firmy primacon.pl – produkującej taśmy siatkowe dla przemysłu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *