Oprogramowanie e-commerce: integracja drogą do sukcesu

3007393167_5076a28fbe_z

Elektroniczne kanały sprzedaży to obecnie już standard, zarówno w działalności b2b, czyli adresowanej do przedsiębiorstw, jak i b2c, czyli sprzedaży detalicznej dla konsumentów. Nie jest też tajemnicą, że z czasem sprzedaż internetowa tylko zyskuje na znaczeniu, a e-handel niemal we wszystkich branżach notuje coraz większe obroty.

Nic dziwnego, e-commerce oferuje bowiem korzyści, których inne metody sprzedaży nie są w stanie sprostać nawet w niewielkiej części. A wszystko – tak, jak w innych segmentach gospodarki z przedrostkiem „e-„ opiera się na sprawnym i niezawodnym oprogramowaniu.

Oprogramowanie e-commerce: dużo więcej niż sklep internetowy

Z punktu widzenia konsumenta, handel internetowy to sklepy internetowe czy platformy aukcyjne. Jednak e-commerce to dużo więcej – to w istocie ogólna określenie całego kanału handlu, nie tylko detalicznego.

Jednak to, z czym ma do czynienia klient sklepu internetowego czy użytkownik platformy aukcyjnej, to zaledwie niewielka część systemów służących do obsługi e-handlu. Oprogramowanie e-commerce służy do kompleksowej obsługi wszelkich operacji – magazynowych, finansowych, księgowych, handlowych oraz logistycznych związanych z handlem przez internet. Mogą to być zarówno operacje detaliczne, jak hurtowe.

Odpowiednio dobrane oprogramowanie e-commerce,  poprawnie skonfigurowane i wdrożone, może obsłużyć zarówno małą firmę , handlującą przez internet, jak i bardzo dużego dostawcę, współpracującego z liczną rzeszą dystrybutorów.

Oprogramowanie e-commerce: wszystko na jednej platformie

Rozwiązania e-commerce znacznie upraszczają, przyspieszają i automatyzują wszelkie procesy związane z handlem: od zamówień, poprzez obsługę płatności, po obsługę logistyki (kontrolę stanów magazynowych, wysyłki), a także bieżącą kontrolę stanów realizacji zamówień i analizę danych sprzedażowych. Co ważne, kompleksowe systemy e-commerce integrują na jednej platformie również i pozostałe elementy oprogramowania wykorzystywanego przez firmy: systemy finansowo-księgowe, programy CRM, programy magazynowe.

Jedna platforma informatyczna obsługująca wszelkie procesy związane z e-commerce oznacza przede wszystkim znacznie większą niezawodność działania, ale także niższe koszty wdrożenia i serwisu, a także ewentualnej rozbudowy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarz do “Oprogramowanie e-commerce: integracja drogą do sukcesu

  1. Robert
    18 maja 2017 at 11:51

    Muszę przyznać, że bardzo fajny wpis. :)

  2. Szyszko Karol
    24 listopada 2017 at 08:41

    Programy do prowadzenia firmy to konieczność – zarówno program księgowy jak i magazynowy muszą działać ze sobą połączone. Bez tego tracimy mnóstwo czasu na zbędne operacje, które załatwia za nas komputer – więcej o programach do obsługi firmy znaleźć można na stronie z programami ALFA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *