Rozmowa kwalifikacyjna: te dokumenty musisz mieć przy sobie

Creative image

Rozmowa z potencjalnym pracodawcą jest jednym z najważniejszych doświadczeń Twojego życia i musi być traktowana poważnie, ponieważ może to zmienić twoje życie. Pomyślne rozmowy dla konkretnego stanowiska pomogą Ci zrealizować swoje marzenia, ale jeśli nie są traktowane poważnie, możesz utracić możliwość dobrej pracy i będziesz musiał kontynuować poszukiwania. Badania wykazały, że wiele młodych ludzi dziś nie wie, co muszą mieć przy sobie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Oto kilka pomysłów na to, co możesz zabrać ze sobą na następną rozmowę.

W oczekiwaniu…

Przynieś coś, co będzie Cię zajmować np. można przynieść powieść lub czasopismo, a nawet książkę z dowcipami. Pomoże to zmniejszyć napięcie i nerwowość. Niektórzy ludzie niepotrzebnie stresują się przed rozmową, a nawet mogą zachorować. Napięcie może prowadzić do objawów, takich jak ból głowy lub zaburzenia żołądkowe, więc upewnij się, że masz jakieś leki “awaryjne” ze sobą w celu sprawdzenia wszelkich problemów, np. może przydać aspiryna lub jakiś inny lek przeciwbólowy na bóle głowy i leki zobojętniające żołądek. Weź ze sobą trochę czekolady lub innej przekąski, która jest na tyle mała, że można ją zjeść za pomocą kilku kęsów i łatwo strawić. Można zjeść te przekąski, jeśli nie masz odpowiedniego posiłku jako przerwy w przerwie. Nie żuj gumy ani nie pij kawy, unikaj papierosów. Jeśli masz telefon komórkowy, wyłącz go.

Jakie dokumenty zabrać ze sobą

Przynieś własne materiały do ​​rozmowy. Przygotuj dodatkowe kopie Twojego życiorysu, jeśli firma prosi o dodatkowe egzemplarze. Bardzo ważne jest, aby nie zapomnieć przynieść wszystkich dokumentów niezbędnych podczas rozmowy. Dokumenty te to zazwyczaj:

  • CV
  • certyfikat kwalifikacji
  • akt urodzenia
  • referencje od poprzednich pracodawców
  • list motywacyjny
  • jeśli pracowałeś wcześniej w innej firmie, powinieneś przedstawić potwierdzenie - (wszystkie potrzebne dokumenty znajdziesz na Jasminium)

Jeśli nie jesteś pewny jak powinien wyglądać prawidłowo którykolwiek z powyższych dokumentów zawsze możesz wejść na odpowiednią stronę z takowymi przykładami druków do pobrania, co naprawdę znacznie może ci ułatwić to zadanie. Nie zaniedbuj przedstawiania listy odniesień do osób, z którymi pracowałeś wcześniej. Musisz także przynieść teczkę do rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ to da ci profesjonalny i elegancki wygląd. Jest to również praktyczne, ponieważ można przechowywać swoje dokumenty w sposób bezpieczny i starannie prezentowany.

Powinieneś także mieć przy sobie jakieś pióro i notatnik do rozmowy kwalifikacyjnej, a jeśli masz portfolio to również uwzględnij. Możesz również przynieść próbki pracy, jeśli uważasz, że będą one istotne. Weź ze sobą odświeżacz oddechów lub miętówki, aby mieć pewność, że twój oddech jest świeży, ponieważ pomoże zwiększyć twoją pewność siebie.

Jeśli musisz pozostać w hotelu po rozmowie kwalifikacyjnej, ważne jest, aby przynieść niezbędne ubrania, w których czujesz się komfortowo. Kobiety powinny zawsze mieć przy sobie dodatkową parę rajstop. Należy również przynieść parę butów, które są bardzo wygodne w noszeniu, są czyste i dobrze wypolerowane. Buty powinny być czarne.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *