Oddajemy auto służbowe do skupu – jakie dokumenty musimy posiadać?

batch-books-document-357514Dopóki auta służbowe są w pełni sprawne i stale na chodzie, z pewnością świetnie sprawdzają się w codziennej działalności firmy. Problem pojawia się wtedy, gdy aut jest już wiekowe, często ma różnego rodzaju usterki i więcej czasu spędza w warsztacie samochodowym lub na firmowym parkingu niż za kółkiem. Wtedy takiego samochodu najlepiej się pozbyć, zanim będziemy na jego naprawy wydawać spore pieniądze.

Auto służbowe, które nie jest już na chodzie i kiesko się sprawdza, lepiej jest sprzedać lub zezłomować. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest samochód i czy jest w ogóle szansa, że ktokolwiek go kupi. Jeśli chcemy samochód zezłomować, trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, a także odpowiednie upoważnienia, jeżeli na złom przyjedzie ktoś inny niż właściciel firmy. Sprawne i bezproblemowe złomowanie aut szczecin to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Jeśli prowadzisz firmę w Szczecinie lub okolicach i zależy Tobie na szybkim złomowaniu, to oferta specjalnie dla Ciebie.

Lepiej zezłomować niż nieustannie ładować pieniądze

Wiele osób zezłomowanie auta uważa za ostateczność i robi wszystko, by naprawiać aktualne usterki i móc samochodem jeździć. Nie jest to dobre rozwiązanie. Samochód, który nie jest do końca sprawny, nie za bardzo sprawdzi się w codziennej pracy firmy. Nie trzeba też wspominać, że kiepsko się prezentuje i jest marną wizytówką firmy. Warto więc się go pozbyć, póki jeszcze będziemy mogli otrzymać jakieś pieniądze za złomowanie, zamiast do niego dopłacać. Im szybciej pozbędziemy się niepotrzebnych i zbyt starych samochodów, tym szybciej będzie można skupić się na poszukiwaniu nowego środka transportu dla firmy. A do wyboru jest całe mnóstwo możliwości – nawet firmy, które nie mają zbyt dobrej kondycji finansowej, mogą powiększyć swoją flotę samochodową o nowe auta.

Co po złomowaniu?

całodobowa pomoc drogowa ŚwieckoJeśli zezłomowany został samochód, który był ważny z perspektywy działalności firmy, warto szukać nowego, lepszego modelu. Jeśli firma nie ma możliwości zakupu auta za gotówkę, może bez problemu znaleźć inne formy finansowania. Do wyboru są między innymi bardzo korzystne kredyty samochodowe lub oferty leasingu aut, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich przedsiębiorców. Dobrą alternatywą może być również wypożyczalnia samochodów, z której można wynająć efektowne i ekskluzywne auto, które sprawdzi się do celów wizerunkowych i biznesowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Oddajemy auto służbowe do skupu – jakie dokumenty musimy posiadać?

  1. Grażyna
    23 października 2022 at 11:32

    A co w sytuacji kiedy w trybie pilnym chcę się pozbyć samochodu? Czy w skup samochodów Kraków te wszystkie formalności trwają długo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *