Palenie cygara i dobre maniery – upewnij się, że znasz je wszystkie!

woman-2038934_960_720Jeśli jesteś palaczem, prawdopodobnie zauważyłeś, że zasady etykiety palenia w miejscach publicznych znacznie się zmieniły w ciągu ostatnich kilku dekad. Kilkadziesiąt lat temu uznano to za rytuał przejścia do dorosłości, jeśli ktoś palił cygara i cygaretki – ale to się zmieniło.

Dawno minęły czasy, kiedy było całkowicie dopuszczalne, aby palić na spokojnie w zatłoczonej restauracji lub w czyimś domu. Teraz uważa się to za złe maniery i w większości miejsc nie jest to nawet legalne. Palenie w większości miejsc publicznych jest nie tylko niezgodne z prawem, ale obrażają się również Ci, którzy nie palą, nawet jeśli mówią, że nie mają nic przeciwko temu. Kluczem dla palaczy i niepalących jest możliwość wzajemnego poszanowania i okazywania dobrych manier wychodzących poza sklep z cygarami.

Chociaż byłoby miło, gdyby wszyscy palacze zdecydowali się rzucić palenie, jest to nierealne. To zdecydowanie trudny do porzucenia nawyk, więc najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie ludzi nawet jeśli odwiedzają sklep z cygaretkami częściej niż powinni. Powinni jednak nadal okazywać szacunek, nie zmuszając innych do wdychania biernego palenia.

Zanim wyciągniesz paczkę papierosów i zapalniczkę, dowiedz się, jakie przepisy dotyczą palenia w tym miejscu. Jeśli zapalisz bez upewnienia się co do tej kwestii, jest duża szansa, że ​​zostaniesz poproszony o zgaszenie cygara, a nawet opuszczenie danego lokalu.

Zapytaj!

Nawet jeśli palenie jest legalne – bo robisz to np. w palarni, zapytaj tych, którzy są w pobliżu, czy mają problem zdrowotny, który może się pogorszyć poprzez wdychanie dymu z papierosa. Stało się to społecznie akceptowalne wśród osób niepalących, iż nie boją się powiedzieć, że nie chcą być biernymi palaczami. Niektórzy ludzie powiedzą Ci,, że wszystko jest w porządku, nawet jeśli myślą inaczej – więc zwróć szczególną uwagę na ich ton i język ciała. Jeśli się wahają, prawdopodobnie starają się być uprzejmi.

Jeśli ktoś poprosi Cię o to, byś przestał palić już po odpaleniu cygara, masz dwie możliwości: albo zgasić papierosa, albo przenieść się w inne miejsce. Unikaj bycia nieuprzejmym. To Ty naruszasz ich przestrzeń powietrzną. Ofiaruj szczere przeprosiny i zrób to, o co proszą.

Kiedy możesz swobodnie palić?

Więc teraz, kiedy znalazłeś odpowiednie miejsce do palenia, rób to nie rozstając się z dobrymi manierami. Wypuszczaj dym z dala od ludzi nawet jeśli miejsce, w którym jesteś to hurtownia cygar.

Daj niepalącym trochę dodatkowej przestrzeni osobistej. Unikaj dmuchania w twarze ludzi, ponieważ nikt nie chce wąchać oddechu, dopóki nie będziesz miał okazji umyć zębów. A nawet wtedy możesz chcieć przetestować swój oddech. Zapach dymu ma tendencję do pozostawania długo po tym, jak myślisz, że zniknął. Najlepiej też pal wysokiej jakości papierosy, takie jak te które dostaniesz na stronie: http://www.skleptytoniowy.pl/cygara-i-cygaretki/cygara-sklep/. Jeśli będziesz do tego podchodził w ten elegancki sposób na pewno nikt Cie nie oceni w sposób niesprawiedliwy – w końcu cygaro i dżentelmen to udany związek!

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *