Nowoczesne czy klasyczne meble? Jak urządzić biuro?

Organizując wystrój biura, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że nie jest to nasze prywatne mieszkanie, choćby samo biuro było prywatne. Oczywiście, nikt nie może nam nakazać, jak ma wyglądać nasze biuro, jednak powinniśmy liczyć się przede wszystkim zarówno z profilem naszej firmy, jak i odczuciami odwiedzających nas petentów. Wyobraźmy sobie, że prowadzimy działalność księgową, a w naszym biurze dominują kadzidełka, posążki Buddy, oraz mnóstwo gadżetów związanych z np. przeznaczeniem losu człowieka. Jak zatem ma czuć się klient, odwiedzający nasze biuro? Czy jego zaufanie do naszych kompetencji (może nawet nastawienia psychicznego) nie będzie w jakiś sposób podważone? Warto zastanowić się nad tą kwestią, aby później nie narzekać, iż nikt nas nie odwiedza.

untitled-1.w_8

Jakie zatem wybrać meble?

Zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne będą pasowały do każdej działalności. Jedyny warunek – to, nie mieszać ich. Nie można również dopuścić do tego, żeby jedynym eksponatem w naszym nowoczesnym biurze była nasza osoba. Z drugiej strony tzw. nadmierne wtapianie się w wystrój wnętrza, także nie jest pożądane. Prawdą jest, iż żadna skrajność nie jest dobra. Choć także prawdą jest, że ekscentrycy o ugruntowanej pozycji i tak postawią na swoim. Jeśli jednak nie jesteśmy w/w ekscentrykami, dopasujmy meble do rodzaju naszej działalności. I tak – jeśli jesteśmy np. importerem indyjskich kadzidełek, niechaj nasze biuro posiada na wyposażeniu meble z drzewa mango, czy drewna sezamowego, lub tekowego, oraz hartowanego szkła. Takie meble doskonale wtopią się w rodzaj naszej działalności i pomogą nam w zdobyciu większego grona klientów. Analogicznie – jeśli prowadzimy np. kancelarię adwokacką (lub inną związaną z prawem), można posłużyć się rodzajem mebli z ciemnego, monumentalnego drewna, z wystrojem białego koloru i srebra.

Meble to nie wszystko.

No tak – meble to nie wszystko. Wszyscy wiedzą, że sam wystrój wnętrza dopełni całości.

Oczywiście wszystko zależy od preferencji właściciela danego biura. Od tego co lubi, gdzie się dobrze czuje i w jakim otoczeniu będzie mu się dobrze pracowało. Jeśli ktoś nie znosi ciemnych mebli, oraz ich ciężkiego, kolonialnego kształtu, jeśli ich monumentalność po prostu go przytłacza, raczej na pewno nie będzie tak urządzał  biura. Pewnie postawi na aluminium i hartowane szkło. A przecież to nie jest taki „ostatni” pomysł. Zapewne takie biuro będzie sprawiało wrażenie chłodu, jednak biuro – to nie nasze mieszkanie i nie musi być przytulne.

Większość z nas spędza w pracy „pół swojego życia”. I dlatego pewnie większość z nas chciałaby w tej pracy czuć się jak w domu. Nie jest to możliwe z wielu powodów. Po pierwsze nie należy łączyć życia zawodowego z osobistym. To, co nam się podoba, wcale nie musi innym. A przecież chodzi o to, aby to właśnie naszym potencjalnym klientom się podobało. Aby wzbudzić w nich na tyle dużo zaufania, by zechcieli z nami zostać i zapomnieli o naszej konkurencji. W końcu to jest biuro i nasz praca, oraz nasze utrzymanie.

Więcej pomysłów na aranżacje biura znajdziesz na stronie http://bellomeble.pl/stoliki-rtv

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Nowoczesne czy klasyczne meble? Jak urządzić biuro?

  1. TomaszKan
    19 stycznia 2017 at 14:35

    A jakie byście polecali lampy do biura? Coś takiego jak tutaj http://zlampami.pl/431-crystal-p0076-03n-b5fz-lampa-wiszaca.html będzie dobre czy szukać czegoś do postawienia na biurko? Dużo spędzam czasu przy papierach dlatego pytam o oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *