Szukasz ciekawej pracy? Skorzystaj z oferty darmowych szablonów CV

Każdy, kto poszukuje pracy, dokładnie sprawdza dziesiątki ogłoszeń. Odpowiadając na poszczególne z nich, musi przesłać swoje CV w formie elektronicznej lub przynieść je osobiście do firmy. Niezależnie od tego, w jaki sposób je dostarczymy, powinniśmy stworzyć taki życiorys, który wzbudzi zainteresowanie rekrutera naszą osobą. Jeżeli nie wiemy do końca, w jaki sposób zabrać się za napisanie CV, możemy skorzystać z gotowych szablonów dostępnych za darmo w Internecie.

Czym są szablony?

Najważniejszym elementem naszego CV jest sama treść. Wszystkie informacje, które zostaną przez nas zamieszczone, będą stanowić dla osoby rekrutującej źródło wiedzy na nasz temat. Musimy więc zadbać o pokazanie się z jak najlepszej strony, najlepiej poprzez podkreślenie swych umiejętności i zalet oraz przedstawienie bogatego doświadczenia zawodowego.

form-656262_960_720

W tym wszystkim duże znaczenie mają szablony, które pełnią rolę swego rodzaju oprawy. W dzisiejszych czasach CV wypisane na białej kartce A4, z informacjami wypunktowanymi kolejno po sobie, może już nie wystarczyć. Pracodawcy oczekują od nas kreatywności i niestandardowego myślenia. Mamy szansę pokazania tego już na etapie tworzenia życiorysu. Szablony możemy więc porównać do opakowania produktu. Wszyscy wiemy, że najważniejsza jest jego zawartość, lecz większość z nas zwraca uwagę na to, czy został starannie zamknięty. Dokładnie tak samo jest z naszym CV, które musi nie tylko przedstawiać naszą kandydaturę, ale również zaciekawić i „nacieszyć” wzrok.

Jaki szablon wybrać?

Jeszcze przed odpowiedzeniem na to pytanie, zastanówmy się, czy rodzaj stanowiska i firma, do której aplikujemy, kwalifikują się do tego, aby na pewno móc skorzystać z szablonu CV. Próba otrzymania niektórych zawodów nie wymaga tworzenia wizualnej otoczki. Dotyczy to m.in. księgowych, prawników, pracowników sądowych czy personelu medycznego. Tam liczą się tylko i wyłącznie informacje na nasz temat. Można zaryzykować stwierdzeniem, iż tworzenie CV na podstawie dostępnego publicznie wzoru będzie odebrane jako niestosowne. W takich przypadkach lepiej napisać klasyczny, podręcznikowy życiorys.

Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na większą dowolność, nie bójmy się korzystać z opcji dostępnych niemal na wyciągnięcie ręki. Na ten moment najbardziej pożądane przez rekruterów są nowoczesne życiorysy, które zwracają uwagę na swą przejrzystość, połączenia stonowanych kolorów i zupełnie innowacyjne pomysły, najczęściej odnoszące się do aktualnych trendów internetowych. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie CV w formie osi czasu, doskonale znanej posiadaczom konta na Facebooku. W ten sposób możemy chronologicznie ułożyć ukończone przez nas szkoły, staże oraz zajmowane stanowiska.

Doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju infografiki. Jeżeli chcemy podkreślić doskonałą znajomość języków obcych, nie musimy pisać tego słownie. Wystarczy wkleić flagę Wielkiej Brytanii, pisząc pod nią, w jakim stopniu posługujemy się angielskim. Kandydaci mają świadomość sprawdzania przez pracodawców profili na portalach społecznościowych. Wyjdźmy im naprzeciw. Wygospodarujmy w swoim życiorysie miejsce na linki odnoszące do naszych kont. Social media również stanowią swego rodzaju autoprezentację, dlatego dbajmy o wizerunek w Internecie. Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele. Wybierzmy taką, która w najlepszy sposób będzie odpowiadać treści ogłoszenia i stanowisku, o jakie walczymy.

Zapoznaj się z kolekcją atrakcyjnych graficznie szablonów CV w serwisie CVNINJA.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *