Branża nieruchomości nie dla studentów? Odpowiadamy na Wasze pytania

Branża nieruchomości staje się miejscem pracy i źródłem utrzymania dla licznej grupy osób. Trudno jest uśrednić pracowników sektora nieruchomości, bowiem zatrudnienie w zawodzie otrzymują osoby w różnym wieku i często z odmiennym dotychczasowym doświadczeniem. I chociaż spora część osób decydujących się na pracę w tym zawodzie wybiera studia wyższe przygotowujące do nowej pracy, to spora część kandydatów zmuszona jest do zdania egzaminu, który daje licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Coś o pracy pośrednika nieruchomości

Praca w tym zawodzie wyróżnia się pewną specyfiką. Chociaż część osób pracujących w biurach nieruchomości pracuje przez statystyczne osiem godzin dziennie, to często zdarza się tak, że praca agenta nieruchomości wymusza pracę po godzinach lub w niestałych porach. Choć wydaje się to wadą pracy, to jednocześnie daje możliwość zatrudnienia dla osób mających inne zobowiązania, do których należą studenci. Czy jednak osoba w trakcie nauki i z niepełnym wykształceniem może wykonywać ten zawód? Postaramy się w skrócie odpowiedzieć na to pytanie.

Jakie wymogi dla agenta nieruchomości?

Myśląc o pracy w dziedzinie obrotu nieruchomości należy przede wszystkim poznać wykształcenie oraz dokumenty wymagane do rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Najczęściej kandydaci do pracy w zawodzie kończą studia i odbywają praktyki w biurze nieruchomości, co często zwalnia je z obowiązku uzyskiwania kolejnych uprawnień. Jednak nie jest to jedyna możliwość, jaka pozwala nam pracować w danym zawodzie. Jedną z opcji jest również zdobycie licencji pośrednika w obrocie nieruchomości, która wymaga posiadanie wykształcenia średniego, co daje możliwość zdobycia uprawnień osobom będącym w trakcie studiów. Jak więc widać, pracę w dziedzinie nieruchomości mogą podjąć studenci.

Plusy pracy w zawodzie

Praca w dziedzinie obrotu nieruchomościami jest często nienormowana czasowo, co jest plusem dla osób studiujących- pozwala bowiem połączyć pracę z innymi obowiązkami, jakimi są chociażby wspomniane studia. Ponadto zdobycie wspomnianej licencji otwiera możliwość pracy w zawodzie, a studiować można w zupełnie innej dziedzinie. Dzięki temu osoba studiująca ma kilka możliwości rozwoju zawodowego i to od niej zależy, jaką drogę wybierze. Ponadto praca w czasie studiów jest cennym doświadczeniem zawodowym, co jest pozytywnie odbierane przez przyszłych pracodawców.

Zarobki w branży

Sprawdzając poziom zarobków w branży nieruchomości można najczęściej natknąć się na zarobek prowizyjny, czyli uzależniony od ilości przeprowadzonych z powodzeniem transakcji. W miarę zdobywania doświadczenia i budowania swojej pozycji zawodowej można spodziewać się rosnącego wynagrodzenia, dochodzącego nawet do poziomu kilku tysięcy złotych miesięcznie- zwłaszcza w dużych miastach. Oczywiście wiele zależy od czasu zainwestowanego w pracę oraz umiejętności sprzedażowych, jednak jest to osobny temat. Warto jednak wiedzieć, że dziedzina nieruchomości otwarta jest na studiujących pracowników.

Więcej wieści z branży nieruchomości przeczytasz na stronie http://remax-gold.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *