Niezawodny internet – jak go zapewnić najemcom mieszkań?

fiber-4814456_960_720Twoi potencjalni najemcy wymagają wysokiej jakości Internetu i Wi-Fi. W 2021 roku jest to ważne udogodnienie, które trzeba zapewnić, aby pozyskiwać i zatrzymywać stałych gości. Promowanie niezawodnej usługi internetowej opartej na światłowodach jako udogodnienia w budynku mieszkalnym ma zdecydowaną przewagę nad konkurencją. Upewniając się, że poruszanie się i dołączanie do Internetu musi być dziś tak bezproblemowe, jak to tylko możliwe, Internet stał się narzędziem, które jest de facto musi działać z niezawodnością, jaką zapewnia się włączanie bieżącej wody.

Aby zapewnić najlepszą obsługę swoim mieszkańcom, musisz zapewnić zarządzane WiFi, które zapewnia mieszkańcom bezproblemowe doświadczenie.

Skoro czytasz ten artykuł, już wiesz, że w budynkach mieszkalnych musisz zapewnić światowej klasy dostęp do Internetu i WiFi na terenie całego obiektu. Być może próbujesz świadczyć tę usługę swoim najemcom. Powodem, dla którego wiele apartamentowców boryka się z niezawodnym i szybkim internetem, jest złe planowanie.

Ile masz przepustowości? Ile potrzebujesz?

Określenie wymaganej przepustowości będzie zależeć od:

• wielkości budynku,
• potrzeb najemców,
• ceny przepustowości,
• od tego, gdzie według Ciebie te potrzeby w zakresie przepustowości będą za trzy lub pięć lat.

Potrzeby Twojego budynku i rynku mogą wynosić od 1G do 100G. W zależności od struktury umowy dotyczącej przepustowości możesz zapewnić możliwość jej ulepszenia, gdy Twój budynek będzie potrzebował dodatkowej przepustowości. Jeśli robisz to samodzielnie, będziesz szukać przedstawicieli handlowych głównych lokalnych firm telekomunikacyjnych i / lub innych lokalnych dostawców usług internetowych, którzy mają infrastrukturę w Twoim regionie.

Infrastruktura do obsługi szybkiego Internetu

Zapewnienie wysokiej jakości usług internetowych na terenie całego kompleksu apartamentowego będzie wiązało się z dodatkowym wyposażeniem. Obejmuje to takie elementy, jak kontrolery, Ethernet, światłowody, ONT, obudowy ścienne i szafy danych itp. Z pewnością będziesz potrzebować wielu punktów dostępu bezprzewodowego – sporo interesujących rozwiązań możesz znaleźć tutaj: Eltrox. Ta infrastruktura staje się atutem i zwiększa wartość Twojego budynku. W zależności od dostawcy IT i usługodawcy internetowego sposób nabycia tego sprzętu może się różnić.

W przypadku tradycyjnej firmy telekomunikacyjnej Twój zespół IT prawdopodobnie będzie musiał zakupić i zainstalować dodatkowy sprzęt lub polegać na lokalnym dostawcy, aby dokonać aktualizacji infrastruktury.

Przegląd planów planowania infrastruktury

Niezależnie od tego, czy planujesz rozpocząć budowę nowego budynku, zmodernizować sieć Wi-Fi, czy po raz pierwszy udostępnić sieć Wi-Fi w całej posiadłości, najlepiej rozpocząć od przeglądu planów budynku i okablowania. W tym miejscu możesz określić, czy masz odpowiednie okablowanie CAT6 lub CAT7, czy okablowanie ma odpowiednią długość i jakie bariery fizyczne mogą zakłócać zasięg Wi-Fi. Jeśli chodzi o niezawodny internet – to wszystko ma znaczenie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *