Masażysta dla klientów – co wiedzieć rozmyślając o takiej opcji kariery?

 

noir-spa-sensen-saigon-5481475_960_720Masażyści traktują klientów za pomocą dotyku, manipulując mięśniami i innymi miękkimi tkankami ciała. Swoim dotykiem terapeuci łagodzą ból, pomagają leczyć urazy, poprawiają krążenie, łagodzą stres, zwiększają relaksację i pomagają w ogólnym samopoczuciu klientów.

Obowiązki

Masażyści zazwyczaj wykonują różne czynności:

  • Rozmowa z klientami o ich objawach, historii medycznej i pożądanych rezultatach

  • Muszą zlokalizować bolesne lub napięte obszary ciała

  • Manipulowanie mięśniami i innymi miękkimi tkankami ciała

  • Zapewnianie klientom wskazówki dotyczące rozciągania, wzmacniania, ogólnego relaksu i poprawy ich postawy

  • Dokumentowanie stanu i postępów klientów

Masażyści wykorzystują dotyk do leczenia urazów klientów i promowania ogólnego dobrego samopoczucia klientów. Używają dłoni, palców, przedramion, łokci, a czasem stóp do ugniatania mięśni i tkanek miękkich ciała.

Masażyści mogą używać balsamów i olejków oraz stołów lub krzeseł do masażu podczas leczenia klienta. Masaż może trwać zaledwie 5–10 minut lub może trwać dłużej niż godzinę.

Masażyści rozmawiają z klientami o tym, co chcą osiągnąć poprzez masaż. Mogą proponować swoim klientom spersonalizowane plany leczenia, w tym informacje o dodatkowych technikach relaksacyjnych, które można ćwiczyć między sesjami.

Masażyści mogą specjalizować się w wielu różnych rodzajach masażu lub modalnościach np. https://fizjomasaz.pl/masaz/masaz-klasyczny/. Masaż szwedzki, masaż tkanek głębokich i masaż sportowy to tylko niektóre z wielu sposobów terapii masażem. Większość masażystów specjalizuje się w kilku modalnościach, które wymagają różnych technik.

Rodzaj wykonywanego masażu zazwyczaj zależy od potrzeb klienta i jego kondycji fizycznej. Na przykład masażyści mogą stosować specjalną technikę dla starszych klientów, której nie używaliby w przypadku sportowców. Niektóre formy masażu są przeznaczone tylko dla jednego typu klienta; na przykład masaż prenatalny jest wykonywany tylko dla kobiet w ciąży. Generalnie jednak masaż może się przydać każdemu, o czym więcej przeczytasz tutaj: https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/masaz-przyda-sie-kazdemu/.

Środowisko pracy

Niektórzy masażyści podróżują do domów lub biur klientów, aby wykonać masaż. Inni pracują we własnych domach. Wielu masażystów, zwłaszcza pracujących na własny rachunek, musi mieć własny stół lub krzesło, prześcieradła, poduszki i balsamy lub olejki do ciała.

Warunki pracy masażysty zależą w dużej mierze od miejsca, w którym wykonywany jest masaż oraz od tego, czego chce klient. Na przykład, wykonując masaż, aby pomóc klientom się zrelaksować, masażyści zazwyczaj pracują w słabo oświetlonych miejscach i używają świec, kadzideł i spokojnej, kojącej muzyki. Natomiast masaż mający na celu pomoc w rehabilitacji klienta po kontuzji może być wykonywany w dobrze oświetlonym otoczeniu z kilkoma innymi osobami masowanymi w tym samym pomieszczeniu.

Ponieważ wykonywanie masażu jest wymagające fizycznie, masażyści mogą się zranić, jeśli nie zastosują odpowiednich technik. Najczęstsze są problemy z powtarzalnym ruchem i zmęczenie spowodowane staniem przez dłuższy czas.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *