Optymalizacja procesów to jeden z najważniejszych trendów we współczesnym biznesie. Każde przedsiębiorstwo – prędzej czy później – nie jest w stanie dalej się rozwijać bez dużych nakładów, choćby na zatrudnienie nowych pracowników. Powodem są wąskie gardła w obiegu informacji i absorbowanie specjalistów rutynowymi czynnościami. W jaki sposób skutecznie optymalizować procesy?
Narzędzia optymalizacji procesów – platforma CRM
Najlepszym rozwiązaniem jest platforma CRM, czyli swoiste centrum dowodzenia przedsiębiorstwem. Jedno oprogramowanie pozwala zarządzać obsługą klienta, sprzedażą i marketingiem, a także sprawnie zbierać informacje i tworzyć błyskawiczne raporty. Dobre narzędzia CRM są dostępne w chmurze, co oznacza, że pracownicy mogą korzystać z firmowych zasobów na odległość.
Wybór optymalnego oprogramowania
W jaki sposób wybrać optymalne oprogramowanie do swojego przedsiębiorstwa? Fundament takiej decyzji stanowią zawsze cele biznesowe, które należy ściśle określić, a następnie dostosować do nich oprogramowanie. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że organizacja będzie rosła, a także zmieniała swoje potrzeby. Dlatego platforma CRM musi dodatkowo charakteryzować się elastycznością. Między innymi z tych względów najczęstszym wyborem wśród przedsiębiorstw na świecie jest obecnie system Salesforce CRM.
Jego użytkownicy notują wysoki zwrot z inwestycji, a platforma odznacza się pełną elastycznością. W każdej chwili można wyposażyć ją w dodatkowe funkcje i rozszerzenia, czym zajmuje się dostawca oprogramowania, który powinien oferować także usługi związane z utrzymaniem i rozwojem. Na polskim rynku platynowym partnerem Platformy Salesforce jest firma Craftware (https://craftware.pl/).
Szybki model wdrożenia systemu CRM
Czy wdrożenie takiego narzędzia musi być drogie i czasochłonne? Niekoniecznie. Wystarczy skorzystać z modelu szybkiego wdrożenia, w którym przedsiębiorstwo otrzymuje oprogramowanie stworzone w oparciu o gotowe i sprawdzone narzędzia. Platforma może zostać dostarczona nawet w ciągu kilku tygodni. Oznacza to wyższy zwrot z inwestycji. Szybkie wdrożenie przebiega zawsze w oparciu o ściśle określony budżet, co eliminuje ryzyko finansowe.
Szybkie wdrożenie nie oznacza jednak, że w przyszłości oprogramowanie nie może zostać wyposażone w dodatkowe funkcje, o czym więcej można przeczytać na stronie https://craftware.pl/dla-biznesu/rozwiazania-dla-biznesu/szybkie-wdrozenia/.
W końcu przedsiębiorstwa i ich cele biznesowe zmieniają się w czasie, dlatego oprogramowanie powinno być elastyczne i skalowalne.