Łazienka dla emeryta – jak sprawić, by była maksymalnie bezpieczna?

condo-3499679_960_720Bezpieczeństwo kąpieli jest niezbędne dla osób w każdym wieku, od małych dzieci po osoby starsze. Łazienka jest najbardziej niebezpiecznym pomieszczeniem w domu, o śliskich powierzchniach, na których można się łatwo poślizgnąć i ostrych zakrętach, gdzie ktoś może uderzyć głową. Ponieważ bezpieczeństwo w łazienkach jest tak ważne, trzeba zrobić wszystko aby zapobiegać upadkom i umożliwić osobom starszym uzyskanie niezależności.

Całe szczęście, na dzisiejszym rynku dostępna jest szeroka gama produktów do kąpieli, zapewniających stabilność i pomoc w razie potrzeby. Dzięki odpowiednim środkom bezpieczeństwa – można zamienić łazienkę w najniebezpieczniejszy pokój w domu.

Uchwyty do kąpieli i drążki

Jednym z kluczy do bezpieczeństwa w łazience jest równowaga. Utrzymując równowagę, jesteś mniej podatny na poślizgnięcie się lub potknięcie i możesz zapobiec katastrofalnym upadkom. Prawidłowo zainstalowany uchwyt, może zapewnić pomoc w równowadze dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Dla optymalnego bezpieczeństwa najlepiej jest też skorzystać z pomocy specjalisty,m który zainstaluje dla Ciebie uchwyt do kąpieli lub prysznica. Aby uzyskać bardziej tymczasowe rozwiązanie, które nie wymaga stałej instalacji, ale nadal zapewnia taki sam poziom równowagi i bezpieczne miejsce – wózek prysznicowy jest tym, czego potrzebujesz,

pobrane (2)Możesz również przymocować drążek na wannie lub do boku wanny, aby uzyskać dodatkową równowagę podczas przechodzenia przez krawędź wanny lub użyć pionowego drążka, na przykład aby było jeszcze łatwiej. Jeśli martwisz się o wygląd swojej łazienki, oprócz bezpieczeństwa w wannie, patrz na oferty producentów którzy oferują szeroki wybór atrakcyjnych uchwytów do uchwytów do kąpieli, które na pierwszy rzut oka nie wydają się być urządzeniami bezpieczeństwa. Aby upewnić się, że Twoja łazienka jest tak bezpieczna, jak to możliwe, dostępna jest szeroka gama opcji które zaspokoją Twoje indywidualne potrzeby, bez konieczności znacznej modyfikacji łazienki.

Krzesła do kąpieli

lazienkiabc

Bezpieczeństwo kąpieli dla seniorów można uzyskać za pomocą wózka pomagającego w ramach wchodzenia i wychodzenia z wanny. Przechodzenie przez wannę może utrudnić osobom starszym zachowanie równowagi, nawet przy obecnym na miejscu uchwycie. Wózki pod prysznic wspominane wcześniej, pozwalają usiąść na zewnątrz wanny, a następnie przesuwają się po siedzisku do kabiny prysznicowej. Jeśli wygląd Twojej łazienki jest tak samo ważny jak bezpieczeństwo kąpieli, nie będziesz musiał narzekać – na pewno w dzisiejszych ofertach znajdziesz atrakcyjny dodatek pasujący do praktycznie każdej łazienki.

Jeśli masz kabinę prysznicową z niewielką półką- krzesło prysznicowe może pomóc w ułatwieniu kąpieli, zapewniając dodatkowy poziom bezpieczeństwa w kąpieliskach. Dostępne w wielu stylach, w tym z lub bez oparcia i z podłokietnikami lub bez, fotele prysznicowe mogą zapobiegać zmęczeniu podczas kąpieli i zapewniają równocześnie wygodne miejsce do siedzenia by móc jak za dawnych lat cieszyć się prysznicem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *