Podróż służbowa – jak to zrobić bardziej ekonomicznie?

oto praca neoNawet nie chcemy w tym tekście wspominać o tym rodzaju pracodawców, którzy próbując kontrolować koszty podróży, proszą pracowników o samodzielne pokrycie kosztów noclegu. A uwierz – takich jest nie mało.

Pomysły które tutaj znajdziesz są mniej są stresujące i obraźliwe dla przeciętnego pracownika, który podróżuje w interesach dla swojego pracodawcy. Pracownicy to normalni ludzie, którzy po prostu potrzebują prywatności i odległości od współpracowników podczas podróży służbowej, zwłaszcza jeśli spędzili cały dzień ze współpracownikami. Pracodawcy nie muszą prosić pracowników o dzielenie czy opłacanie pokoi, są bowiem liczne inne sposoby zaoszczędzenia na kosztach podróży służbowych.

Wymagaj od pracowników, aby w miarę możliwości podróżowali tego samego dnia.

Należy opracować i wdrożyć firmową politykę podróżowania, która zawiera szczegółowe informacje na temat:

  • diet dziennych w różnych miejscach docelowych,
  • preferowanych sieci hoteli, w których pracodawca może ustalić stawkę rabatową
  • zwrotu kosztów i limitów

20170712_055345_640x480Pilnuj tego, by pracownicy podróżowali zgodnie z zasadami podróży – bez jakiejkolwiek zgody na wyjątki. Nie zwracaj kosztów, które nie były dozwolone przez zasady lub wyjątki.

Renegocjuj lub negocjuj stawki korporacyjne z sieciami hotelowymi pasującymi dla Twoich celów.

Poszukaj hoteli (najlepiej jak najbliżej lotnisk – co niesie kolejne oszczędności w porównaniu do tych w centrum) oferujących takie udogodnienia, jak np.:

  • bezpłatne śniadanie
  • happy hours
  • popołudniowe przekąski
  • darmowe lodówki i ekspresy do kawy w pokojach

Wymagaj od pracowników korzystania z tych hoteli i udogodnień, gdy są one dostępne.

Podczas dokonywania rezerwacji korzystaj z tańszej sieci hotelowej. Większość pracowników oddałaby gwiazdkę za prywatny pokój. Jednak nie pozwól na obniżenie standardów w kwestiach takich jak czystość i inne udogodnienia dla wygody pracowników w hotelach, które są oceniane z mniejszą ilością gwiazdek. Zalecane są regularne rozmowy pracownikami w celu upewnienia się, że wybrany airport hotel krakow spełnia ich potrzeby.

Korzystaj z usługi rezerwacji podróży, aby pomóc kontrolować koszty. Pomoże ci to zaplanować, przyjąć zasady, obniżyć koszty i ograniczyć wydatki pracowników. Nawet lokalne usługi turystyczne mogą pomóc zaoszczędzić na podróżach służbowych, ale korzyścią dla tych większych jest ich zasięg w kraju i za granicą oraz ich usługi online.

Umów się z jedną linią lotniczą, aby w miarę możliwości korzystać z ich usług, aby otrzymać zniżkę korporacyjną na każdy lot. Następnie, wymagaj od pracowników korzystania z usług rezerwacji linii lotniczych. Pracodawcy mogą również zaoszczędzić, gdy samoloty są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Zmniejsz koszty podróży w innych obszarach, takich jak posiłek i alkohol w diecie oraz transport. Zmieniaj wysokość diet w zależności od lokalizacji.. Twoja polityka dotycząca podróży powinna odzwierciedlać koszty, które będą odczuwać pracownicy, podróżujący do różnych miejsc. To zawsze jest mądrym rozwiązaniem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *