Podróż służbowa – jak to zrobić bardziej ekonomicznie?

oto praca neoNawet nie chcemy w tym tekście wspominać o tym rodzaju pracodawców, którzy próbując kontrolować koszty podróży, proszą pracowników o samodzielne pokrycie kosztów noclegu. A uwierz – takich jest nie mało.

Pomysły które tutaj znajdziesz są mniej są stresujące i obraźliwe dla przeciętnego pracownika, który podróżuje w interesach dla swojego pracodawcy. Pracownicy to normalni ludzie, którzy po prostu potrzebują prywatności i odległości od współpracowników podczas podróży służbowej, zwłaszcza jeśli spędzili cały dzień ze współpracownikami. Pracodawcy nie muszą prosić pracowników o dzielenie czy opłacanie pokoi, są bowiem liczne inne sposoby zaoszczędzenia na kosztach podróży służbowych.

Wymagaj od pracowników, aby w miarę możliwości podróżowali tego samego dnia.

Należy opracować i wdrożyć firmową politykę podróżowania, która zawiera szczegółowe informacje na temat:

  • diet dziennych w różnych miejscach docelowych,
  • preferowanych sieci hoteli, w których pracodawca może ustalić stawkę rabatową
  • zwrotu kosztów i limitów

20170712_055345_640x480Pilnuj tego, by pracownicy podróżowali zgodnie z zasadami podróży – bez jakiejkolwiek zgody na wyjątki. Nie zwracaj kosztów, które nie były dozwolone przez zasady lub wyjątki.

Renegocjuj lub negocjuj stawki korporacyjne z sieciami hotelowymi pasującymi dla Twoich celów.

Poszukaj hoteli (najlepiej jak najbliżej lotnisk – co niesie kolejne oszczędności w porównaniu do tych w centrum) oferujących takie udogodnienia, jak np.:

  • bezpłatne śniadanie
  • happy hours
  • popołudniowe przekąski
  • darmowe lodówki i ekspresy do kawy w pokojach

Wymagaj od pracowników korzystania z tych hoteli i udogodnień, gdy są one dostępne.

Podczas dokonywania rezerwacji korzystaj z tańszej sieci hotelowej. Większość pracowników oddałaby gwiazdkę za prywatny pokój. Jednak nie pozwól na obniżenie standardów w kwestiach takich jak czystość i inne udogodnienia dla wygody pracowników w hotelach, które są oceniane z mniejszą ilością gwiazdek. Zalecane są regularne rozmowy pracownikami w celu upewnienia się, że wybrany airport hotel krakow spełnia ich potrzeby.

Korzystaj z usługi rezerwacji podróży, aby pomóc kontrolować koszty. Pomoże ci to zaplanować, przyjąć zasady, obniżyć koszty i ograniczyć wydatki pracowników. Nawet lokalne usługi turystyczne mogą pomóc zaoszczędzić na podróżach służbowych, ale korzyścią dla tych większych jest ich zasięg w kraju i za granicą oraz ich usługi online.

Umów się z jedną linią lotniczą, aby w miarę możliwości korzystać z ich usług, aby otrzymać zniżkę korporacyjną na każdy lot. Następnie, wymagaj od pracowników korzystania z usług rezerwacji linii lotniczych. Pracodawcy mogą również zaoszczędzić, gdy samoloty są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Zmniejsz koszty podróży w innych obszarach, takich jak posiłek i alkohol w diecie oraz transport. Zmieniaj wysokość diet w zależności od lokalizacji.. Twoja polityka dotycząca podróży powinna odzwierciedlać koszty, które będą odczuwać pracownicy, podróżujący do różnych miejsc. To zawsze jest mądrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *