Krok po kroku do budowy domu kontenerowego

oto praca baltcoinPo udzieleniu odpowiedzi na większość wstępnych pytań i zaangażowaniu się w budowę domu kontenerowego, istnieje kilka kluczowych elementów, o których musisz zacząć myśleć i planować.

Ważne jest, aby dokładnie rozważyć i poświęcić odpowiednią ilość czasu na każdy z tych elementów planu. Odpowiednie przygotowanie z wyprzedzeniem zmniejszy stres podczas poruszania się do przodu w stronę wymarzonego domu z kontenera.

Poniżej omówimy szczegółowo każdy z tych elementów i omówimy, w jaki sposób najlepiej przygotować się do wysyłki kontenera we wskazane miejsce.

Budżet projektu kontenerowego

Pierwszą rzeczą, którą musisz przygotować, jest budżet. Jest to również najważniejszy element Twojego planu. To ukształtuje resztę twojego projektu.

Budżet powinien obejmować każdy grosz, który planujesz wydać na swój dom kontenerowy, w tym:

  • Koszty projektowania

  • Zakup kontenera

  • Kupienie ziemi pod kontener

  • Opłaty dla wykonawcy (inżynier budowlany, architekt, spawacze itp.)

  • Meble i wyposażenie wewnętrzne (oświetlenie, kuchnia, łazienka)

  • Fundamenty etc

W celu zestawienia kosztów budowy budynku z kontenera transportowego należy zapoznać się z kosztami wysyłki kontenera we właściwe miejsce. Przygotowując budżet, zawsze zalecamy odłożenie pewnych odrębnych pieniędzy na utworzenie budżetu awaryjnego.

Budżet na nieprzewidziane wydatki to suma odłożonych pieniędzy, których używasz do zapłacenia nieoczekiwanych wydatków podczas budowy. Niezależnie od tego, jak dobrze zaplanujesz budowę, niestety, nawet przy współpracy z doświadczonymi konstruktorami, mogą pojawić się nieoczekiwane koszty.

Ogólnie zalecamy 20% budżetu awaryjnego dla większości budów i większy procent dla bardziej złożonych projektów.

Na przykład, powiedzmy, że twoje całkowite, środki na Twój dom kontenerowy wynoszą 100 000 zł. W takim przypadku przeznaczyłbyś 80 000 zł na wydatki w budżecie podstawowym, a następnie przeznaczyłbyś 20 000 zł na budżet awaryjny. Po przydzieleniu budżetu zacznij planować i projektuj swój kontener wysyłkowy pod dom i zdecyduj, gdzie będzie zlokalizowany twój budynek biorąc pod uwagę właśnie ten budżet, którym dysponujesz.

Projektowanie budynków kontenerowych

Możesz zaprojektować wnętrze swojego budynku za pomocą ołówka i papieru lub oprogramowania do projektowania. Istnieją również profesjonalni architekci , którzy mogą zostać wynajęci do zaprojektowania budynku dla Ciebie. Znajdziesz ich na EcoContainers.

Lokalizacja

Po podzieleniu budżetu i zaprojektowaniu kontenera możesz rozpocząć proces szukania odpowiedniej lokalizacji dla swojego budynku.

Jeśli posiadasz już działkę, której zamierzasz użyć, możesz przejść dalej – zacząć budowę. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli posiadasz już ziemię, musisz upewnić się, że nowy budynek będzie pasował do działki i spełni wszystkie istniejące przepisy budowlane i ograniczenia strefowe. Jeśli nie masz jeszcze ziemi, i masz mały budżet, sugerujemy, aby najpierw znaleźć finansowanie na działkę. . Takie podejście oznacza, że łatwiej będzie Ci później stworzyć projekt.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *