Z wigorem, pasją i determinacją – czyli jak wejść w branżę graficzną!

communication-2824850_960_720Szukasz kariery w projektowaniu graficznym? Nie jesteś sam. Ta popularna profesja nigdy nie była bardziej konkurencyjna, a jeśli chcesz to zrobić, musisz wyróżnić się z tłumu.

Nie ma „jednej prawdziwej drogi” do udanej kariery w projektowaniu graficznym, ale raczej jest wiele różnych dróg do realizacji, z których żadna nie wyklucza się wzajemnie. Chodzi o wykorzystywanie okazji, ciężką pracę i atakowanie każdego projektu z wigorem, pasją i determinacją.

Niezależnie od tego, czy ukończyłeś niedawno studia, szukasz swojej pierwszej pracy jako młodszy projektant, czy jesteś bardziej zaawansowany w swojej karierze, ale wciąż starasz się wspinać po drabinie, ten post zawiera sporo porad od ekspertów, które pomogą Ci w rozwoju jako grafik.

Postaw na formalne studia

Tak, niektórzy ludzie stają się grafikami bez korzyści z formalnej edukacji. Ale dyplom uniwersytecki pozostaje najbezpieczniejszą i najbardziej niezawodną drogą w branży. I nie chodzi tylko o zdobycie pracy – gruntowne oparcie się na teorii i praktyce projektowej pozwoli ci dobrze wykonywać tę pracę.

Powiedziawszy to, nie każdy może pozwolić sobie na trzy lata nauki poza miejscem pracy. Należy również powiedzieć, że niektóre stopnie projektowe nadal pozostawiają absolwentom brak podstawowych umiejętności i umiejętności potrzebnych w dzisiejszym miejscu pracy projektowej.
Oba te czynniki doprowadziły do powstania krótkich, intensywnych kursów, oferowanych obecnie przez ośrodki, które mogą one zapewnić Ci szkolenie i gotowość do pracy w agencji już w ciągu trzech miesięcy i są szanowane w branży. Idealnym przykładem są szkolenia zbrush.

Pracuj nad swoimi umiejętnościami w zakresie oprogramowania

Większość programów studiów formalnych nie koncentruje się w dużej mierze na konkretnych umiejętnościach programowych i nie bez powodu. Kursy akademickie dotyczą bardziej rozumienia ponadczasowych koncepcji i zasad oraz rozwijania szerokiej umiejętności rozwiązywania problemów. Natomiast pakiety oprogramowania mogą się zmieniać z miesiąca na miesiąc, a instytucjom akademickim trudno byłoby nadążyć za nimi, nawet gdyby chciały.

Faktem jest jednak, że większość graficznych ogłoszeń o pracę wymaga umiejętności w zakresie konkretnych narzędzi projektowych, najczęściej Adobe Photoshop, Illustrator i / lub InDesign. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją niezliczone sposoby na szybkie i łatwe przygotowanie się do tych pakietów.

Na przykład, aby nauczyć się programu Photoshop, warto wziąć udział w zorganizowanym kursie online – postępuj zgodnie z wieloma bezpłatnymi samouczkami programu Photoshop dostępnymi online lub po prostu przeszukaj YouTube, aby wypełnić luki w swojej wiedzy.

Niezależnie od tego, w jaki sposób się kształcisz, ważne jest, aby wcielić w życie to, czego się nauczyłeś. Upewnij się, że w pełni opracowałeś elementy do umieszczenia w swoim portfolio i masz coś konkretnego do omówienia podczas rozmowy.

Na koniec pamiętaj: nawet jeśli dopiero co ukończyłeś studia, nie jest za wcześnie, aby od razu zanurzyć się w branży i rozpocząć freelancing.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *