Termometr bezdotykowy – dowiedz się, dlaczego powinien znaleźć się w Twojej apteczce!

oto praca geraTermometry, zwłaszcza termometry kliniczne, są stosowane w każdym gospodarstwie domowym od dziesięcioleci. Prawie wszyscy z nas od czasu do czasu cierpieli na gorączkę z powodów wirusowych, bakteryjnych lub jakichkolwiek innych i używaliśmy termometru do notowania temperatury. Normalny zakres temperatury ludzkiego ciała wynosi od 36,4º do 36,7º Celsjusza, a gdy temperatura ciała wzrasta powyżej tego zakresu, diagnozuje się gorączkę.

Według ekspertów medycznych gorączka sama w sobie nie jest chorobą, ale skutkiem infekcji. Gorączka spowodowana różnymi infekcjami wykazuje różne charakterystyczne wzorce i dostarcza lekarzom niezbędnych wskazówek do diagnozowania infekcji / chorób, takich jak gruźlica, dur brzuszny, malaria itp.

Początkowe wersje termometrów klinicznych były termometrami rtęciowymi, które umieszczono w ustach pod językiem, a ekspansja rtęci w skalibrowanej cienkiej rurce kapilarnej dawała odczyt temperatury ciała. W przypadku małych dzieci lub innych szczególnych przypadków zalecano temperaturę odbytu lub pochwy.

Opracowanie i zastosowanie zaawansowanej technologii podczerwieni do pomiaru temperatury ludzkiego ciała (lub jakiejkolwiek innej rzeczy) radykalnie zmieniło stare sposoby. Zastosowanie nowoczesnych termometrów na podczerwień nie wymaga bliskiego kontaktu fizycznego. Termometr na podczerwień jest trzymany około 30-60 cm powyżej nerwu skroniowego na czole, a temperatura jest rejestrowana i wyświetlana na cyfrowej diodzie LED. Termometry te są narzędziami:

  • renomowanymi
  • niezawodnymi
  • łatwo dostępnymi

Istnieje kilka wyraźnych zalet, dzięki którym termometry geratherm non contact tego rodzaju są bardzo popularne. Jako termometry bezkontaktowe wyklucza się tutaj możliwość przenoszenia zakażeń zakaźnych z jednej osoby na drugą. Jeden termometr może z łatwością wystarczyć dla:

  • rodziny
  • miejsca pracy
  • oddziału szpitalnego

Bez względu na to, jak dokładnie opłukasz lub wyczyścisz żarówkę konwencjonalnego termometru, nie można wyeliminować ryzyka przeniesienia infekcji. W ostatnim zagrożeniu wywołanym przez wirus Ebola użycie termometrów było niezwykle przydatne w ograniczaniu częstości występowania. Po zastosowaniu zaawansowanej technologii, dokładność termometrów bezdotykowych jest również lepsza niż konwencjonalnych termometrów. Są chwile, w których temperatura chorej osoby musi być rejestrowana okresowo, co 4 godziny, zgodnie z instrukcjami lekarza.

Czasami, nawet gdy pacjent odpoczywa lub śpi, musiał zostać obudzony, aby umieścić mu konwencjonalny termometr pod językiem. Dzięki termometrom na podczerwień każdy członek personelu pielęgniarskiego może rejestrować temperaturę ciała pacjenta bez zakłócania snu pacjenta. Trzeba trzymać termometr na podczerwień 30 cm nad czołem przez kilka sekund, nacisnąć przełącznik i zapisać temperaturę. Ta sama funkcja jest również bardzo pomocna w mierzeniu temperatury niemowląt, dzieci, a nawet osób w podeszłym wieku z ograniczoną kontrolą motoryczną. Jak widać, rozwiązanie to niesie liczne, godne uwagi zalety którymi warto się zainteresować.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *