Kredyty i obliczenia stopy kredytowej

kredyt

Wiele osób do realizacji swoich celów są zmuszeni do korzystania z kredytów. Przyczyniają się do tego różne czynniki, a mianowicie:

  • Pilnie potrzebna jest duża kwota;
  • Nie ma możliwości ani umiejętności, aby odłożyć pieniądze;
  • Łatwiej jest od razu kupić i zapłacić niewielką kwotę miesięcznie i inne czynniki.

Tak czy inaczej, wielu wzięło pożyczkę lub chce ją wziąć. Jednak każdy chce zmniejszyć nadpłaty kredytu do minimum, a także wiedzieć z góry kwotę, którą trzeba będzie przepłacić. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa oprocentowanie kredytu. Jak obliczyć to poprawnie? Jak dokładnie sprawdzić kwotę nadpłaty kredytu?

Prawidłowe obliczenie stopy kredytowej

Większość banków dokonuje podstępnych shenaniganów i nie podaje dokładnej stopy kredytowej. Reklamy i banery wskazują pewną niską stawkę, a przy kontaktach z bankiem wymaga bardzo dużego pakietu dokumentów, bez podania, który zwiększa stawkę. Aby samodzielnie obliczyć stawkę, możesz użyć specjalnej formuły, która wygląda następująco:

S = Sz * i * KK / kg
Zawiera następujące wartości:
S – ogólnie wszystkie procenty, które obliczamy;
Sz – wielkość kredytu, z wyłączeniem zaliczki, jeśli taka istnieje;
i – roczna stopa procentowa, na przykład 15% rocznie;
KK – liczba dni, które będą płacić pożyczki;
Kg – liczba dni w tym roku.

Oczywiście, nieprzygotowana osoba jest trudna do zrozumienia formuły i dokładnego obliczenia odsetek, ale istnieją prawdziwe banki, które zapewniają specjalny kalkulator, który wskaże dokładną kwotę nadpłaty w zależności od okresu pożyczki lub pożyczki. Większość banków po prostu zwabić ich stopy procentowej, a następnie zmienia się, co znacznie zwiększa odsetki od nadpłaty, a ponieważ na miejscu, aby skorzystać z formuły nie będzie działać, klienci banku po prostu nie uzyskać pełny obraz i są zmuszeni do przepłacania dodatkowych pieniędzy na kredyt. Wiele banków ma również kalkulatory kredytowe, na których można liczyć nadpłaty, ale szacowana stawka w reklamie i faktycznie będzie inna, co ostatecznie znacznie wpłynie na ostateczną nadpłatę.

Banki i organizacje wskazują dokładną stopę procentową

Te banki i organizacje są prezentowane tutaj https://kasatwoja.pl/:

1. Santander Consumer Bank;
2. Citibank.

Banki te dostarczają dokładnych informacji i można natychmiast obliczyć pełną nadpłatę kredytu za pomocą specjalnego kalkulatora na stronie.
Jeśli potrzebujesz niewielkiej kwoty na krótki okres, lepiej skorzystać z usług organizacji mikrofinansowych, tam stopa procentowa jest obliczana codziennie i wziąć pożyczkę w nich jest o wiele bardziej opłacalna niż kredyt w banku.
Najlepsze organizacje, które udzielają pożyczki z dużą szansą, jednocześnie wymagając minimalnego pakietu dokumentów są:

1. Wandoo;
2. Kuki;
3. Chwilowkomat;
4. Ferratum;
5. Lendon.

Codzienne obliczanie odsetek pozwala płacić znacznie mniej, ponieważ nie ma potrzeby przepłacania odsetek przez cały okres czasu. Biorąc pożyczkę na tydzień i zamykając ją wcześniej, obliczysz odsetki w dniu, w którym pożyczka została zamknięta. Bank będzie musiał zapłacić początkowo pełną kwotę odsetek, a przez krótki okres nie udzielają specjalnie pożyczek, więc nadpłata będzie większa niż za pożyczkę. Obliczając prawidłowo stopę procentową i okres kredytu, można znacznie zmniejszyć nadpłaty kredytu, a tym samym zaoszczędzić pewną ilość pieniędzy, które można wydać według własnego uznania.
Oczywiście, stopa kredytowa może być obliczona w banku osobiście, ale trzeba mieć pewną wiedzę i umiejętności, aby nie wpaść w pułapkę bankową. Jeśli jednak nie ma takiej wiedzy, lepiej jest użyć sprawdzonych środków i zaoszczędzić część swoich pieniędzy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *