Kuchnia marokańska – tak wiele ma do zaproponowania!

PrzechwytywanieChociaż niektórzy Marokańczycy są minimalistami, jeśli chodzi o zakupy żywności, kupując tylko to, czego potrzebują na jeden lub dwa dni, wiele domów jest rzeczywiście dobrze zaopatrzonych w różnorodne składniki, które są nie tylko uważane za niezbędne do marokańskiej kuchni, ale można je wykorzystać jako niesamowitą inspirację przy planowaniu posiłku w ostatniej chwili.

Ta lista da ci wyobrażenie o tym, co masz pod ręką we własnym domu, jeśli planujesz regularnie przyrządzać marokańskie przepisy. Jeśli czegoś Ci brakuje – odwiedź maroko sklep i zamów, czego potrzebujesz!

Marokańskie przyprawy

Do przygotowania przepysznych tagin potrzeba tylko garstki przypraw, ale różnorodność przypraw używanych w kuchni marokańskiej jest naprawdę dość duża. Ta lista podkreśla przyprawy, które najczęściej napotykasz w przepisach.

Ras el Hanout

Ta złożona mieszanka przypraw nadaje egzotyczny smak i aromat niezbędny w wielu marokańskich potrawach, ale może być również dodawana zgodnie z osobistym gustem do tagin, potraw warzywnych, marynat mięsnych i potraw. Przepisy z Ras el Hanout wymagają aromatycznej mieszanki przypraw.

Szafran

Szafran często reklamowany jako najdroższa przyprawa na świecie, nadaje potrawom charakterystyczny aromat, delikatny smak i piękny żółty kolor. Maroko uprawia własny szafran w regionie Taliouine położonym między Agadirem a Warzazatem. W kuchni marokańskiej najczęściej spotyka się szafran w daniach głównych, ale pojawia się również w tak nieoczekiwanych przygotowaniach, jak marokańska herbata szafranowa, zupa z semoliny i smażone ciasteczko sezamowe o nazwie chebakia.

Marokańskie zioła

Cebula, czosnek, natka pietruszki i kolendra to zioła najczęściej używane w codziennym marokańskim gotowaniu, podczas gdy na’na (mięta) jest stosowana w równie mocnych ilościach do aromatyzowania herbaty. Niektóre inne popularne rośliny aromatyczne stosowane w domach marokańskich, zarówno do aromatyzowania herbat, jak i do korzystania z ich właściwości leczniczych i terapeutycznych, wymieniono poniżej.

Kiszone cytryny

Pikantne i słone, zakonserwowane cytryny nadają charakterystyczny cytrynowy smak różnorodnym marokańskim potrawom. Są łatwo dostępne w Maroku, ale możesz mieć problemy z wyśledzeniem ich gdzie indziej. Na szczęście tworzenie własnych zachowanych cytryn jest dość łatwe i wymaga tylko świeżych cytryn i soli koszernej. Pozwól cytrynom ukisić się przez co najmniej miesiąc przed użyciem.

Oliwki

Oliwki wszelkiego rodzaju są podawane jako przyprawy, dodatki dekoracyjne lub używane do gotowania. Czerwone i zielone oliwki to odmiany, z którymi najczęściej spotykasz się w przepisach tagine. Jednym z takich dań jest popularna tagine z kurczaka z kiszoną cytryną i oliwkami.

Sezam

W marokańskich kuchniach preferowane są złote, niełuskane nasiona sezamu nad ich bielszymi odpowiednikami. Nasiona służą do ozdabiania różnorodnych potraw i nadawania orzechowego smaku i tekstury chlebowi i innym wypiekom. Są także kluczowym składnikiem słodyczy takich jak sellou i ghoribas z sezamem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *