Złoto jest niestabilne… znowu

gold-1013618_640

Po gorączkowym sezonie złota w 2019 r., jednym z najczęściej sprzedawanych surowców na świecie, widzimy dalszą zmienność w 2020 r. Od 2 stycznia do 19 lutego metal szlachetny wzrósł aż o 5,9%, powodując wzrost cen. * Ma to miejsce, podczas gdy inna część rynku walczy z kryzysem wywołanym koronawirusem i jego możliwymi efektami falowania.

Jakie czynniki napędzają ostatni rajd, jakie czynniki w przyszłości mogą być ważne i czy trend złota będzie kontynuowany? Artykuł Vestle o handlu online, jest tutaj z faktami i liczbami.

Obawy koronawirusa

Kryzys związany z koronawirusem, to tragiczny kryzys zdrowotny. Chociaż dokładny wpływ na gospodarkę światową nadal nie jest możliwy, jasne jest, że wpłynie to na gospodarkę Chin i wzrost gospodarczy.

Jeśli śledzisz wiadomości finansowe, wiesz już, że Chiny znajdują się pod rosnącą presją ze strony przymusowych wyłączeń. ** Prezydent Xi Jinping nieustępliwie pracuje nad złagodzeniem krótkoterminowego wpływu gospodarczego na azjatyckie mocarstwo, podczas gdy rząd chiński podobno rozważa dramatyczne kroki, takie jak fuzje, a nawet bezpośrednie przelewy gotówki w nadziei na ustabilizowanie branży lotniczej. Chińskie linie lotnicze zostały poważnie uszkodzone przez rozległe i przedłużone ograniczenia podróży. **

Chiński Bank Ludowy również podejmuje kroki, ogłaszając, że będzie wspierać konsumpcję krajową. **

Zamknięte fabryki, mniejsze ruchy pojazdów, niemal całkowite zamknięcie branży lotniczej, spadek konsumpcji i wiele innych czynników powodują, że gospodarka Chin jest bardzo zagrożona. Biorąc pod uwagę rozmiar tego kraju i jego główną rolę w globalnym wzroście gospodarczym, jest mało prawdopodobne, aby skutki finansowe odczuły tylko Chiny.

Nie musimy spekulować. Widać dokładnie, że wpływ ten rozprzestrzenia się, ponieważ łańcuchy dostaw dużych producentów samochodów są zakłócone i jednocześnie sprzedaż dużych firm na całym świecie. ** Apple już ogłosiło, że prawdopodobnie nie spełni prognoz dotyczących przychodów w tym kwartale i jest to tylko jeden z wielu przykładów. **

Ale co to wszystko ma wspólnego z ceną złota? Przykro to przyznać, ale metale szlachetne były jednymi z głównych beneficjentów obaw związanych z koronawirusem i możliwego wpływu na globalną gospodarkę. *** Złoto, historycznie bezpieczny instrument, pokazało, że nie straciło jeszcze blasku dla inwestorów, ponieważ ceny wzrosły do wartości najwyższej w przeciągu prawie 7 lat. ***

Oczekiwania FOMC

Jak zawsze, spotkanie FOMC jest ważnym wydarzeniem gospodarczym, obserwowanym przez wielu inwestorów na całym świecie, a każda decyzja może wpłynąć na cenę wielu instrumentów, w tym złota. * Chociaż wydaje się, że ostatnie spotkanie Fed nie wykazało zbliżającej się podwyżki stóp procentowych, obecne warunki rynkowe skłoniły niektóre osoby do spekulacji, że Fed może zdecydować o podwyższeniu stóp wcześniej niż oczekiwano. * To nie jest mało prawdopodobny scenariusz. Biorąc pod uwagę możliwe i oczywiste efekty ekonomiczne, które właśnie opisaliśmy, przewodniczący Fed Jerome Powell będzie miał wiele do rozważenia.

Mamy nadzieję, że nie musimy ci mówić, że nikt tak naprawdę nie wie, co Fed zrobi w sprawie stóp procentowych. Jasne jest również to, że rynek jest napędzany – między innymi – psychologią, a ewentualne nastroje mogą wpłynąć na ceny – w dowolnym kierunku.

Kontrakty CFD na Złoto

Zmienność cen złota i innych instrumentów wiąże się zarówno z ryzykiem, jak i szansami dla inwestorów CFD. Internetowa platforma handlowa Vestle – do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem wyznaczonej aplikacji na Androida do handlu online lub aplikacji na iOS do handlu online – umożliwia inwestorom CFD inwestowanie w cenę złota, a także setki innych kontraktów CFD. Nasza platforma handlowa jest wyposażona w zaawansowane narzędzia handlowe, takie jak wykresy na żywo i wskaźniki, a inwestorzy mogą korzystać z doskonałych warunków handlowych, szeregu zasobów edukacyjnych i bezpłatnego szkolenia 1-na-1 z trenerem handlowym.

Czy wierzysz, że rajd złota będzie kontynuowany, czy może trend się zmieni? Bądź na bieżąco, śledź wiadomości i pamiętaj, że trendy rynkowe mogą się zmieniać – i to szybko.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78.8% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *