Jak oszczędzić na ubezpieczeniu OC? Skorzystać z kalkulatora OC

businessman2-1024x689

W ciągu ostatnich kilku miesięcy firmy ubezpieczeniowe podniosły ceny pakietów OC. Nikt z nas nie lubi przepłacać, dlatego warto skorzystać z funkcjonalności i opcji, o istnieniu których wielu klientów nie ma pojęcia. Korzystając z nich można wrócić do dawnej kwoty ubezpieczenia, a nawet płacić jeszcze mniej niż przed wprowadzeniem podwyżek!

Porównywarka ubezpieczeń

Kalkulatory cenowe zyskały sporą popularność w Internecie. Dzięki nim użytkownicy mogą szybko sprawdzić w jakim sklepie znajdą najtaniej interesujący ich produkt. W analogiczny sposób działają porównywarki ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

Aby znaleźć najkorzystniejsze cenowo OC, wystarczy wejść na kalkulator OC i AC mfind.pl. Porównywarka wyróżnia się swym bardzo szybkim działaniem, prostą obsługą, współpracą z wieloma firmami ubezpieczeniowymi oraz możliwością zestawienia nawet kilkudziesięciu ofert dostępnych na rynku. Mocną stroną tego kalkulatora jest działający LiveChat, za pomocą którego można skontaktować się z profesjonalnym konsultantem. Jeżeli znajdziemy już najtańsze, a zarazem najbardziej interesujące warianty ubezpieczeniowe, doradca z pewnością pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji, dopasowując ofertę do indywidualnych wymagań użytkownika.

Zniżki w towarzystwach ubezpieczeniowych

Bardzo często myślimy, że skoro firma zarządziła podwyższenie opłat za ubezpieczenie OC/AC, klienci nie mogą liczyć na żadne upusty z jej strony. Prawda jest jednak zupełnie inna.

Warto korzystać z usług jednego towarzystwa. Przy łączeniu kilku pakietów ubezpieczeniowych możemy otrzymać nawet 20-procentowe rabaty. W przypadku OC, nie musi być to inna polisa komunikacyjna. Wystarczy wykupić np. ubezpieczenie zdrowotne lub mieszkaniowe, dzięki czemu przedstawiciele danego przedsiębiorstwa z pewnością zaproponują nam zniżkę.

HOLOWANIE NIEMCYTrafionym pomysłem jest rejestracja naszego samochodu na kogoś, komu przysługuje więcej promocji lub dopisanie go jako współwłaściciela pojazdu. Dotyczy to zwłaszcza młodych i niedoświadczonych kierowców. Są to osoby, które dopiero rozpoczęły opłacanie składek, przez co nie miały możliwości uzyskania ulg za kilkuletnią, bezszkodową jazdę. Zwykle powołujemy się na rodziców lub starsze rodzeństwo, jednak musimy mieć na uwadze fakt, iż w sytuacji jakiegokolwiek wypadku, upust stracimy zarówno my, jak i oni.

Powinniśmy sprawdzić, czy towarzystwo, z którym chcemy nawiązać współpracę, oferuje promocję za wykupienie ubezpieczenia online. Coraz szersza dostępność Internetu przyczyniła się do zwiększonej popularności tego rozwiązania, w związku z czym te rabaty nie są aż tak wysokie, jednak nawet kilka procent mniej w skali miesiąca będzie dobrą oszczędnością dla domowego budżetu.

Negocjacje

Obniżenie ceny ubezpieczenia OC jest też możliwe dzięki podjęciu udanej negocjacji z agentem. Podczas rozmowy możemy powoływać się na nasze wieloletnie doświadczenie za kółkiem oraz przede wszystkim lojalność wobec naszego towarzystwa. Warto również zasugerować powierzenie usług konkurencyjnemu zakładowi, dzięki czemu zyskujemy dużą szansę na otrzymanie specjalnej oferty cenowej lub zwiększenie zakresu pakietu za tę samą wysokość składki. Należy obowiązkowo pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu się do spotkania oraz przeanalizowaniu wariantów ubezpieczeniowych innych firm. Nie możemy dać się zaskoczyć.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Jak oszczędzić na ubezpieczeniu OC? Skorzystać z kalkulatora OC

  1. 7 sierpnia 2019 at 08:27

    Potrzebne mi było oc tanio i kompleksowo, co było dosyć trudne w zalewie ofert różnych firm ubezpieczeniowych. Znalazłem sprawną i funkcjonalną porównywarkę ofert na panocek.pl. Jeśli szukacie dla siebie najtańszej opcji ubezpieczeniowej, naprawdę warto korzystać z takich porównywarek. Ja dzięki temu jestem do przodu o kilkaset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *