Jak nie popaść w tarapaty finansowe

Jeśli ktoś ma sporo pożyczek i kredytów, musi zdawać sobie sprawę, że istnieje możliwość, że w końcu przyjdzie dzień, gdy nie będzie miał odpowiedniej ilości środków finansowych, aby swoje zobowiązania realizować w sposób terminowy. Wtedy zaczynają się kłopoty, gdyż banki, czy firmy pożyczkowe zaczną się upominać „o swoje”, co po pierwsze powiększy koszty związane z długami, gdyż za upomnienia należy płacić, a po drugie z całą pewnością zostaniemy wpisani do jakiegoś rejestru dłużników, co z kolei spowoduje, że uzyskanie kolejnych pożyczek stanie się właściwie niemożliwe.

Co więc robić, aby nie dopuścić do takiej sytuacji?

1Przede wszystkim musimy dobrze kalkulować nasze przychody i rozchody. Jeśli uznamy, że stać nas na pożyczkę, to możemy o nią aplikować, ale róbmy to tylko wtedy, gdy jest nam ona rzeczywiście potrzebna. Jeśli chcemy iść do banki czy firmy pożyczkowej po pieniądze tylko dlatego, że coś spodobało nam się w sklepie, możemy być pewni, że za jakiś czas z całą pewnością w kłopoty finansowe popadniemy. Tym bardziej, że obecnie z każdej strony kuszą i wabią nas oferty banków, SKOK-ów czy firm pożyczkowych i pożyczenie pieniędzy jest bardzo łatwe i proste. Natomiast jeśli mamy wątpliwości, czy będzie stać nas na spłatę rat, w żadnym wypadku nie ubiegajmy się o pożyczkę. Albowiem wtedy na 99% popadniemy w finansowe tarapaty, z których wyjść jest bardzo ciężko.

Tarapaty finansowe – rozwiązanie!

Jeśli jednak już do tego dojdzie, nie ukrywajmy tego przed samym sobą, a przede wszystkim przed instytucjami, w których pożyczyliśmy pieniądze. Należy się z nimi skontaktować i szczerze porozmawiać na ten temat. Dzięki temu, wspólnie z całą pewnością uda się znaleźć jakiś kompromis, który pozwoli na wyjście z finansowych tarapatów.

Nie mamy się co bać, że banki czy firmy pożyczkowe będą chciały z nas zedrzeć „ostatnią koszulę”, gdyż także i w ich interesie jest pozytywne załatwienie sprawy. Można np. skonsolidować wszystkie pożyczki i kredyty i zrobić z nich jeden kredyt. Dzięki temu że będzie on rozłożony na dłuższy czas, miesięczne arty będą niższe i będzie istniało duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób wyjdziemy z finansowych kłopotów i szybko „staniemy na nogi”.

Artykuł powstał dzięki serwisowi www.sosfinansowe.pl – Pieniądze, pożyczki, ubezpieczenia

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *