Imprezy firmowe | Wieczór tematyczny dla firm – co to jest?

al-elmes-ULHxWq8reao-unsplash Imprezy firmowe- jak dobrze spędzić czas poza godzinami pracy?

 

Umiejętne budowanie relacji w zespole jest dużą sztuką. Pracownicy spędzają ze sobą wiele godzin w pracy, wykonując zawodowe obowiązki, jednak nie zawsze jest przestrzeń i czas, na to by pogłębiać relacje na innym poziomie. Pracownicy, którzy się znają, lubią i mają wspólne doświadczenia, są bardziej efektywni i zżyci ze sobą. Wspomnienie wspólnie zrealizowanych zadań, nie związanych z codziennymi obowiązkami, przenosi relacje między ludźmi na inny poziom. Dostrzegają to firmy i bardzo często organizują pracownikom imprezy tematyczne.

Czym są tematyczne imprezy integracyjne?

Na początku jest pomysł- idea lub temat wokół, którego firma decyduje się zorganizować spotkanie. W zależności od specyfiki organizacji i pory roku, wieczór tematyczny może odbyć się w zakładzie pracy lub w terenie. Jeżeli tematem przewodnim będzie impreza w stylu z danego okresu historycznego, zachęca się pracowników do przebrania. Pełne zanurzenie w klimacie epoki, pomaga uruchomić u dorosłych osób, chęć do zabawy i złapanie dystansu wobec zawodowej roli, którą pełnią na co dzień. Niekiedy firmy, zapraszają do siebie profesjonalistów, którzy organizują atrakcję w obszarze wybranego tematu.

Co wybrać- czyli poszukiwacze skarbu kontra kucharze.

Wybór propozycji jest ogromny i w zasadzie ogranicza nas wyobraźnia. Jeżeli decydujemy się na wieczór tematyczny w eleganckim stylu, a pracownicy proszeni są o włożenie wieczorowych strojów, możemy zamówić kolację z wykwintnym menu. Do tego pokaz barmański lub szkolenie z degustacji win. Na drugim końcu listy pomysłów imprez plenerowych, może być gra terenowa, w której pracownicy wcielają się w poszukiwaczy, aby dotrzeć do firmowego skarbu. Zespoły złożone z pracowników, realizują zadania, czasami związane z firmą i zdobywając kolejne punkty zbliżają się do mety. Sztandarowym przykładem wieczoru tematycznego są wszelkie imprezy świąteczne. Firmowa wigilia lub mikołajki sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu. Jeśli dodatkowo połączone są z dawaniem upominków, wspierają poznawanie innych współpracowników. Wiele firm chętnie organizuje warsztaty kulinarne dla pracowników. Nic tak nie poprawia atmosfery jak wspólne gotowanie, pod okiem profesjonalistów. Kluczową wartością wszelkiego rodzaju wieczorów tematycznych, jest angażowanie pracowników do wspólnego spędzania czasu- czy to w postaci warsztatów, uczestnictwa w tych samych wydarzeniach, czy też brania udziału w rywalizacji lub konkursach. Każda tego typu aktywność integruje ludzi i podnosi ich wartość jako zespołu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *