Co powinno zawierać oryginalne CV?

resume-g4cdf31195_1280

Poprawnie skonstruowane CV, czytelne i wolne od błędów ortograficznych to dobra podstawa, jednak często nie wystarcza, by przyciągnąć uwagę rekrutera. Statystycznie, na jedno stanowisko aplikują setki osób. Spośród nich pracodawca na rozmowę kwalifikacyjną zaprasza tylko małą grupę ludzi. Jak do niej trafić? Jak wyróżnić się na tle innych kandydatów? Odpowiedź jest prosta – wystarczy posiadać oryginalne CV.

Kiedy zdecydować się na oryginalne CV?

Chociaż perspektywa posiadania nietypowego CV wydaje się atrakcyjna dla wielu osób, niestety, nie wszyscy powinni się na takie zdecydować. Mowa tutaj przede wszystkim o ludziach z sektora biznesowego, finansowego, czy prawniczego. Tutaj pożądany jest raczej klasyczny format życiorysu, bez większych ozdobników i zawirowań. Kiedy zatem wybrać oryginalne CV? Najlepiej wtedy, gdy nasz zawód wymaga od nas dużych pokładów kreatywności. Wszyscy artyści, marketingowcy, architekci czy graficy komputerowi aplikując na nowe stanowisko pracy, powinni rekruterowi wysłać swój życiorys w oryginalnej odsłonie.

Oryginalne CV – co w nim umieścić?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nawet w najbardziej kreatywnym CV, główną rolę powinny odgrywać informacje o kandydacie, a więc jego imię i nazwisko, zdobyte doświadczenie, ukończone kierunki nauczania czy też posiadane umiejętności. Dopiero po uzupełnieniu powyższych danych, można skupić się na artystycznym wydźwięku swojego życiorysu. W tej kwestii pole jest tak naprawdę nieograniczone, a zrobić można wszystko, na co tylko pozwalają posiadane umiejętności. Należy jednak pamiętać, by całość była wyważona i nie przytłaczała najważniejszego elementu dokumentu, czyli treści.

Oryginalne CV może zawierać kilka kolorów, dekoracji, a nawet ilustracji. Ostatnimi czasy w modzie są różnego rodzaju ikonki i piktogramy, które często umieszczone zostają w sekcji zainteresowań bądź umiejętności. Jeśli w grę wchodzi praca w specyficznej branży, na przykład filmowej, można pokusić się o stworzenie CV w formie video. Taki format z pewnością przykuję uwagę rekrutera.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *