Ekologiczne systemy również w Twojej firmie

PubAdm

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o ekologii, działaniach proekologicznych i ochronie środowiska. Jednakże jeszcze niezbyt wiele firm decyduje się na to, by dołączyć do grona tych, którzy działają w zgodzie z naturą. Jeżeli kierujesz firmą i nie chcesz zostać w tyle, możesz do nich dołączyć stosując ekologiczne systemy grzewcze także i w Twojej firmie.

Czas podjąć konkretną decyzję

Wiele myślałeś o tym, jak pozyskać pieniądze, dotację i tym podobne na rozwój Twojej firmy, na to, by ją zmodernizować lub coś w niej zmienić np. wydajność produkcji. Jest wiele sposobów na pozyskanie funduszy i wiele programów, które takie środki oferują, w tym unijne. Jednym z wyjść jest zastosowanie, któregoś z ekologicznych systemów grzewczych w Twojej firmie. Dlaczego? Bo dzięki takim działaniom możesz wiele zyskać. Przeczytaj uważnie ten artykuł i może on sprawi, że podejmiesz konkretną decyzję w tej sprawie.

Spróbujmy od wymiany ogrzewania

Ogrzewasz swoją firmę samodzielnie, ale Twój piec aż prosi się o wymianę. Dlaczego więc tego nie zrobisz? Możesz zainstalować tak modne teraz kotły parowe, a może zdecydujesz się na piec gazowy lub skorzystasz z nowoczesnych systemów kogeneracyjnych, gdzie podstawą jest paliwo, które dodatkowo zamienisz i na prąd i ciepło jednocześnie. Możesz zainstalować piec, który będzie opalany biomasą lub ekogroszkiem. Wyjść co do zmiany ogrzewania jest naprawdę wiele, a na to uzyskasz wsparcie finansowe. Jeżeli dodatkowo umotywujesz, że zmieniając ogrzewanie chciałbyś dokonać modernizacji obiektu np. poprzez jego ekologiczne ocieplenie, są naprawdę duże szanse, że i takie pieniądze otrzymasz, bo co z tego, że kotłownia lub ogrzewanie będzie nowe, gdy ciepło będzie uciekało poprzez stare ściany, drzwi i okna. Trzeba po prostu przemyśleć, czego byś dla swojej firmy potrzebował i co dodatkowo możesz uzyskać dzięki ekologicznym systemom grzewczym.

Wykorzystaj siłę, która drzemie w ziemi

Zdajesz sobie chyba sprawę z tego, ile potencjału drzemie w ziemi. Owszem jej zasoby są ograniczone, ale możesz jej pomóc odzyskiwać ten potencjał stosując jako system grzewczy w swojej firmie pompy cieplne. Pompy te pobierają ciepło, które magazynuje ziemia. Jak przebiega taki proces i co ze sobą niesie? Jak zostało wspomniane powyżej do ogrzewania wykorzystuje się ciepło, które dzięki przemianom termodynamicznym, „przepompowuje” ze źródła o niższej temperaturze do cieplejszego ośrodka. Tym zimniejszym źródłem, tak zwanym dolnym, z którego jest odbierane ciepło, jest właśnie grunt. Źródłem górnym, do którego ciepło jest dostarczane, jest ogrzewana przez pompę woda, która krąży w instalacji grzewczej. W tym przypadku nie ma żadnej emisji szkodliwych czynników dla środowiska, pobiera się bezpłatnie ciepło, które ponadto ogrzeje wodę. Dzięki temu systemowi ekologicznemu zwiększacie zatem wydajność produkcji, obniżając przy tym jej koszty. To ma także kluczowe znaczenie przy ubieganiu się o środki z zewnątrz, gdyż wiele projektów ma na celu wprowadzanie właśnie innowacyjnych rozwiązań w firmie i wspomaganie rozwoju firm, a to opisane przed chwilą działanie zdecydowanie jest innowacyjnym.

Słońce w zasięgu ręki

Podobnie jak wyżej wykorzystuje się w tych systemach naturalne źródła energii, w tym przypadku mowa o energii słonecznej. Prowadząc firmę chciałbyś pozyskać darmową energię, zminimalizować jej koszty a tym samym zwiększyć wydajność produkcji i być może jeszcze coś pozyskać z zewnątrz. Wystarczy sięgnąć tutaj po urządzenia solarne lub panele fotowoltaiczne. Urządzenia te działają dzięki promieniom słonecznym. Odpowiednio zamontowane pobierają energię ze słońca a inne urządzenia zamieniają tę energię w energię elektryczną, która następnie jest wykorzystywana na potrzeby człowieka dając mu: prąd, ciepłe ogrzewanie i ciepłą wodę. I znowu kolejne działanie: które jest bezpieczne dla środowiska, daje spore oszczędności i zwiększa wydajność produkcji. Jeżeli zaś wprowadzenie takich zmian umotywujemy odpowiednio we wniosku o jakąś dotację np. na zmianę lub wprowadzenie dodatkowej linii produkcyjnej, to mamy ogromne szanse, by takie środki pozyskać.

Zauważ więc, że nowoczesne systemy ekologiczne, które zastosujesz w Twojej firmie są dla Ciebie na wyciągnięcie ręki i dają Ci naprawdę wiele, wiele możliwości na przyszłość, a co najważniejsze chronią środowisko i niosą ze sobą znaczne oszczędności.

Zobacz również portal http://www.drotex.eu – kogeneracja gazowa

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Ekologiczne systemy również w Twojej firmie

  1. Lulek
    6 czerwca 2017 at 09:32

    U nas w gospodarstwie mamy problemy z wodą i jej jakością. Okazało się, że zawiera sporo ilości żelaza, które w takich ilościach nie jest zdrowie a poza tym pozostawia ślady w sanitariatach i w filtrach różnych urządzeń. Ostatnio zapchał nam się filtr w pralce i przyczyną było zatkane sitko od osadu żelaza właśnie. Mechanik powiedział nam, że pomóc nam mogą odżelaziacze wody i ponoć problemy znikną. Trafiłem na sklep firmowy http://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Odzelaziacze/74 gdzie sprzedają różne filtry tego typu, czy ktoś stosował to w swoim gospodarstwie? Jak efekty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *