Długotrwała motywacja

motywacja

Każdego dnia podejmujemy przeróżne decyzje, nie wszystkie realizujemy natychmiast, a część z nich wymaga od nas poświęcenia znacznie więcej czasu. Czasami trwa to tylko tygodni, często miesięcy, jednak zdarza się, że aby móc osiągnąć wymarzony cel potrzebujemy kilku lat.

W jaki sposób znaleźć na to wszystko motywację?

Zauważmy, że na samym początku, chwilę po tym jak podjęliśmy decyzję motywacja przyszła sama i czujemy się pełni energii do działania, by można było osiągnąć dany cel. Wraz z upływem czasu ta motywacja troszkę opada, z czasem stajemy się coraz bardziej znużeni, często bywa tak, że już po krótkim czasie motywacja całkowicie nam zanika. Zazdrościmy innym sukcesu, podczas gdy właśnie w dużej mierze zawdzięczają go motywacji do działania. Wiele osób ma problemy ze zmotywowaniem się do dłuższych planów, czy zadań, które wymagają znacznie więcej czasy oraz naszego wysiłku. Często mówi się o słomianym zapale, zaczynamy coś i nie kończymy. Dlatego tak ciężko jest nam odnieść sukces, ponieważ brakuje podstawowego czynnika jakim jest wytrwałość w naszych postanowieniach.

Brak pewności siebie

Często problem z motywacją wynika z naszej nieświadomości, braku pewności siebie. Zwyczajnie nie wierzymy, że uda nam się osiągnąć ten cel, pomimo tego, że nie jesteśmy nawet w połowie drogi. W ostatnim czasie wiele osób ma z tym problem. Widoczne jest to na forum, czy portalach społecznościowych, gdzie tworzone są określone grupy. Doskonałym przykładem wydają się tutaj wyzwania typu 30 dni przysiadów, czy też wykonywanie określonego planu treningowego, by za kilka tygodni móc przebiec kilka kilometrów bez zadyszki.

Na samym początku zainteresowanie tego typu możliwościami jest ogromne, jednak wraz z biegiem czasu ludzie rezygnują. Znajdują wytłumaczenia takie jak brak czasu, czy też zwyczajnie wolą go poświęcić na coś innego. Praktycznie każdy chciałby się dobrze czuć w swoim ciele, jednak tylko nieliczni mają na tyle motywacji, by naprawdę wytrwać w tego typu postanowieniach. To, że dobrze czujemy się we własnym ciele, przedkłada się na pewność siebie. Jeśli uwierzymy w siebie, będziemy czuli się znacznie bardziej silni psychicznie, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zrezygnujemy z wyznaczonego celu. Świetną motywacją wydaje się zatrzymanie na chwilę, pomyślenie o tym, czym kierowaliśmy się przy podejmowaniu decyzji odnośnie naszego celu. Warto jest go sobie zwizualizować, a wtedy na nowo rozpalimy w sobie motywację do działania. Oczywiście jeśli marzymy o szczuplejszej sylwetce można na tapetę w komputerze wybrać osobę z ładną figurą.

Metoda małych kroczków

Bardzo pomocna wydaje się również metoda małych kroczków. Przykładowo, jeśli mamy problem z zaoszczędzeniem pieniędzy na samochód, ponieważ brakuje nam tej systematyczności, to warto jest zastosować te metodę. Przykładem może wydawać się skarbonka, do której po każdych zakupach będziemy wrzucali drobne z portfela. Niby może się okazać, że lądują nam dwugroszówki, to czasami może trafić się pięciozłotówka. Po pewnym czasie nawet nie będziemy musieli przypominać sobie o tym, ponieważ wejdzie nam to w nawyk. Naukowcy udowodnili, że jeśli coś będziemy wykonywali ciągiem przez miesiąc to po tym czasie stanie się to naszym nawykiem.

Wiele osób ma tak z kawą, zaczynają od niej dzień, z chwilą gdy jej zabraknie czują się rozkojarzeni. Jeżeli ktoś pragnie nauczyć się motywacji to warto jest skorzystać z możliwości jaką dają wyjazdy motywacyjne. W ostatnim czasie jest organizowanych coraz więcej, gdyż są w stanie uświadomić ludziom, jakiego typu błędy popełniają, oraz w jaki sposób należy sobie z tym poradzić. Poprzez konkretne ćwiczenia jakie oferuje Holiday Travel na takich wyjazdach, można będzie wprowadzić określone przyzwyczajenia, które w późniejszym czasie będą odgrywały kluczową rolę w docieraniu do wyznaczonych celów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Długotrwała motywacja

  1. 13 marca 2017 at 14:26

    Najlepszą motywacją są jednak pieniądze. Choć dla mnie akurat dobrą motywacją byłyby też dobre kontakty ze współpracownikami. To też ważna kwestia w duży firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *