Dlaczego warto stosować kosmetyki roślinne? 5 korzyści, które musisz poznać!

lavender-4348354_640

Kosmetyki na bazie składników roślinnych są obecnie jednym z hitów w drogeriach. Dlaczego warto korzystać z kosmetyków naturalnych tego typu? Sprawdź 5 najważniejszych korzyści!

1. Zawierają składniki pochodzenia naturalnego

Kosmetyki roślinne bazują na składnikach pochodzenia naturalnego. Dzięki temu są one przyjazne dla skóry i dla środowiska.

W kosmetykach naturalnych można znaleźć wiele cennych składników, między innymi są to masła roślinne i olej roślinne zawierające wartościowe kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, ekstrakty z roślin, substancje mineralne, a nawet naturalne konserwanty i substancje zapachowe.

2. Dają bardzo dobre efekty

Kolejnym atutem kosmetyków roślinnych jest skuteczność ich działania. Dzięki temu, że zawierają one tak wiele cennych składników, są w stanie skutecznie zadbać o skórę każdego typu.

Kosmetyki roślinne można stosować do pielęgnacji cery młodszej i dojrzałej, suchej i tłustej, także skóry problematycznej, na przykład trądzikowej, wrażliwej, z AZS.

Do dyspozycji jest szeroka gama różnych typów kosmetyków, między innymi są to:

  • kosmetyki do twarzy – żele do mycia, olejki do demakijażu, toniki, kremy
  • kosmetyki do ciała – balsamy, kremy, mydła, żele
  • kosmetyki do włosów – szampony, odżywki, maseczki, serum, olejki

3. Są dobre dla środowiska naturalnego

Kosmetyki naturalne znakomicie wpisują się w eko trendy. Są przyjazne dla natury nie tylko pod kątem ich składników, lecz również opakowań – często bazują one na opakowaniach wykonanych ze szkła, tektury albo plastiku nadającego się do recyklingu.

Zatem kosmetyki roślinne to sposób na skuteczną pielęgnację i troskę o naturę.

4. Są przyjazne dla skóry

Wiele osób lepiej toleruje kosmetyk naturalne na bazie składników roślinnych niż te zawierające składniki pochodzenia syntetycznego, na przykład pochodne ropy naftowej.

Również nie uczulają one tak często, chociaż należy pamiętać o tym, że także mogą one spowodować uczulenie. Warto zatem obserwować swoją skórę po zastosowaniu kosmetyków pochodzenia naturalnego. Gdy pojawią się na niej jakiekolwiek symptomy uczulenia, kosmetyki należy odstawić.

5. Mają atrakcyjne ceny

Kosmetyki naturalne wcale nie są drogie – dzisiaj w sklepach można znaleźć wiele ciekawych produktów kosmetycznych na bazie roślin, które mają wyjątkowo atrakcyjne ceny.

Szeroką gamę kosmetyków roślinnych można znaleźć także w sklepach internetowych. Są one dostępne bezpośrednio na stronach internetowych producentów oraz w internetowych drogeriach, gdzie można zakupić produkty wielu producentów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *