Czym jest dla nas praca?

Wszystkie słowa przywołują w nas jakieś emocje. Jedne wywołują u nas uśmiech, radość; inne niosą gorycz, smutek, niemiłe wspomnienia. Ale każde coś. Każde słowo też z czymś nam się kojarzy. Każde. Nie wierzysz? Spróbuj! Myślisz miłość, polityka.. Coś się w Twojej głowie pojawia. Coś czujesz. W ostatnim czasie głośno mówi się, intensywnie myśli się: praca. 5 liter. Niby nic. Ot takie zwykłe słowo.

A jednak budzi emocje. Niestety bardzo często te negatywne. Bo, z czego tu się cieszyć. Kto ma pracę i jest z niej zadowolony? Mały odsetek ludzi. Niestety. Żyjemy w kraju, w którym ciężko o dobrą pracę. Taką, w której czulibyśmy się dobrze, która odpowiadałaby naszym zainteresowaniom, do której pójść można z uśmiechem na twarzy, a nie z bólem w żołądku. Pracujemy tam, gdzie się da, bo nie można pozwolić sobie na bezrobocie. Bo, z czego będziemy żyć? Za co opłacimy rachunki? Za co kupimy jedzenie? No właśnie. Większość Polaków nie jest zadowolona ze swojej pracy. Bo, z czego? Pracujemy, bo musimy.

Niektórzy muszą ciężko pracować fizycznie. Przychodzą do domu wieczorem, zmęczeni. Nie ma się im, co dziwić, bez energii, chęci do zrobienia czegoś więcej. Najchętniej to poszliby pod prysznic i po porostu zasnęli. I tak większość robi. I jak tu czerpać radość z życia? Kiedy nie ma się siły na nic innego poza pracą. No tak, ona wykańcza. Problem zaczyna się, jak po przyjściu do domu trzeba zrobić obiad, zająć się dziećmi, posprzątać, zrobić pranie. Jednym słowem masakra. A to szara codzienność większości Polaków. Tacy ludzie to bohaterzy. Szkoda tylko, że to powszechne zjawisko i niestety nie daje ono jakieś satysfakcji i radości życia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *