Czy Twoje środki z konta firmowego są bezpieczne na lokacie bankowej?

o-online-banking-facebook

Bankowość online staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularną formą zarządzania kontem finansowym dla firm, ponieważ daje ludziom wygodę dokonywania transakcji finansowych, takich jak gromadzenie i przesyłania pieniędzy, kiedy chcą i z dowolnego miejsca – pod warunkiem, że ma się połączenie z Internetem. Chociaż banki stosują różne strategie w celu zabezpieczenia transakcji elektronicznych – konsumenci sami muszą podjąć pewne kroki, aby uczynić swoje transakcje elektroniczne o wiele bezpieczniejsze. Ma to jeszcze większe znaczenie jeśli chodzi o lokaty bankowe – na których jak wiadomo firmy mogą gromadzić ogromny kapitał, stąd kwestia bezpieczeństwa ma niesamowicie istotne znaczenie.

Unikanie ryzyka

Najbardziej oczywistym ryzykiem w odniesieniu do bankowości internetowej jest kradzież. Jednak dzisiejsze instytucje bankowe są zabezpieczone przez odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Szczególną ochroną są zwykle objęte niektóre produkty finansowe, takie jak akcje, fundusze inwestycyjne. By mieć pewność, że Twoja lokata jest w odpowiednich rękach – wybieraj banki tylko i wyłącznie certyfikowane w ten sposób oraz gwarantujące odpowiednie ubezpieczenie.

Instytucje bankowe zazwyczaj wykorzystują też wysokiej jakości szyfrowanie i protokoły w celu ochrony danych swoich klientów, gdy wszelkie transakcje przeprowadzane są w formie elektronicznej. Jedną z technologii stosowanych w zarządzaniu rachunku finansowego w tym także jeśli chodzi o lokaty finansowe obsługiwane przez Internet jest bezpieczny protokół, który przyczynia się do uwierzytelniania połączeń elektronicznych klientów podczas operacji z ich oddziałem instytucji kredytowej, dzięki czemu mogą uniknąć podłączania do fałszywej strony internetowej. Bank ma za zadani upewnić się, że żadna otrzymana informacja nie została naruszona przed kontynuowaniem transakcji.

źródło: http://procredito.pl/konta-bankowe/konto-bankowe-przez-internet

Bezpieczne zarządzanie

Jeśli podczas obsługi swojej lokaty bankowej chcesz mieć pewność, że sam też nie zaszkodzisz jej bezpieczeństwu najlepiej zainstaluj oprogramowanie antywirusowe na komputerze stacjonarnym i laptopie, aby chronić go przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Aktualizacja oprogramowania antywirusowego powinna odbywać się regularnie, aby upewnić się, że posiada najnowsze funkcje i aktualizacje zabezpieczeń. Unikaj dzielenia się użytkowaniem laptopów i innych przenośnych urządzeń internetowych, aby uniknąć ryzyka narażenia swojego konta firmowego na złośliwe oprogramowanie i inne potencjalnie złośliwe aplikacje. Pamietaj, by tylko i wyłącznie przeprowadzać związane z lokatą operacje na laptopach i komputerach, które są odpowiednio zabezpieczone.

Nigdy nie ujawniaj informacji osobistych pieniężne w tym numerów kont, PINu lub hasła komukolwiek – nie ma znaczenia czy pocztą pantoflową, przez wiadomości tekstowe, e-maile cz y podczas rozmów telefonicznych. Ponadto, nie należy wykonywać transakcji internetowych w instytucji finansowej, która nie szyfruje transakcji elektronicznych swojego klienta.

Bankowość internetowa jest doskonałym sposobem zabezpieczenia lokaty firmowej – ale najważniejsze jest by pamiętać niezmiennie jak ważne jest, aby chronić swoją tożsamość i pieniądze podczas wykonywania transakcji w formie elektronicznej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *