Szybkość i bezpieczeństwo domowego internetu w szerszym kontekście

speed testPrywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu są dla większości priorytetem. W przypadku firm takich jak Facebook, które zostały przyłapane na sprzedaży prywatnych danych użytkowników, zapewnienie odpowiedniego szyfrowania informacji ma kluczowe znaczenie.

Jeśli chcesz pracować i robić zakupy w Internecie, chroniąc jednocześnie swoją tożsamość, zadbaj nie tylko o szybkość połączenia razem z https://testujpredkosc.pl/speedtest, ale spójrz też na kilka najlepszych taktyk zapewniających Twoje bezpieczeństwo w szerszym kontekście.

Udostępnij mniej szczegółów online

Udostępnianie mniejszej liczby szczegółów w Internecie może wydawać się taktyką, którą łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale zobowiązanie się do udostępnienia mniejszej liczby danych osobowych może zmniejszyć Twoje szanse na przeżycie przerażającego naruszenia bezpieczeństwa danych. Zwłaszcza na platformach mediów społecznościowych świadomość tego, ile danych osobowych podajesz, może zapewnić bezpieczeństwo Twoich środków do życia i danych.

W przypadku wielu platform internetowych poproszą Cię o opcjonalne informacje w celu uzupełnienia profili danych. Dodanie drugiego imienia lub numeru telefonu może nie być konieczne w przypadku niektórych serwisów społecznościowych, dlatego ważne jest, aby zrezygnować z tej opcji, gdy tylko jest to możliwe. Innym świetnym sposobem na ograniczenie naruszeń danych jest wdrożenie ustawień prywatności na swoich kontach i profilach. Jeśli udostępniasz intymne, osobiste dane lub zdjęcia w serwisach takich jak Instagram i Facebook, najlepiej ograniczyć dostęp do tych informacji.

Utwórz dodatkowy adres e-mail

W przypadku usług przesyłania strumieniowego lub witryn zakupów online standardem jest wymaganie adresu e-mail w celu kontynuowania transakcji. Jednak w miarę upływu czasu te rejestracje mogą się kumulować, powodując napływ niechcianych e-maili od sprzedawców detalicznych i witryn e-commerce, których nie potrzebujesz. Utworzenie jednorazowej wiadomości e-mail może nie tylko pomóc w oddzieleniu służbowych lub ważnych wiadomości od śmieci, ale może także chronić Twoje dane osobowe.

Szkodliwym działaniem powszechnym w Internecie jest to, że zewnętrzni sprzedawcy detaliczni kupują listy adresów e-mail i numerów telefonów na potrzeby reklam ukierunkowanych. Listy te mogą również trafić w niepowołane ręce, co może doprowadzić do włamania lub naruszenia bezpieczeństwa danych. Zewnętrzny adres e-mail niepowiązany z osobistymi kontami internetowymi może pomóc w zapewnieniu prywatności i niezakłóconych danych osobowych.

Silne hasła i uwierzytelnianie dwuetapowe

Przeszliśmy długą drogę od zwykłego używania nazwiska panieńskiego naszej matki jako bezpiecznego hasła. Ponieważ w Internecie codziennie pojawiają się doświadczeni hakerzy, konieczne jest posiadanie solidnych, skomplikowanych haseł, aby odeprzeć złych aktorów.

Dziwna kombinacja liter, cyfr i symboli silnych haseł pomoże obecnie stworzyć imponującą barierę chroniącą przed kradzieżą tożsamości lub naruszeniem bezpieczeństwa informacji. Pamiętaj, aby zapisać hasła z Internetu, aby mieć bezpieczne miejsce do wglądu w przypadku zapomnienia.

Dodatkowym środkiem ochrony stosowanym przez wiele witryn jest weryfikacja dwuetapowa. Po wpisaniu hasła witryna internetowa może poprosić Cię o podanie losowego kodu przesłanego na Twój telefon lub e-mail. W ten sposób strony internetowe mogą upewnić się, że jesteś prawidłowym właścicielem wprowadzanego konta. Pomaga także odstraszyć hakerów, ponieważ nie będą mieli dostępu do Twojego telefonu lub poczty e-mail na tyle szybko, aby otrzymać kod weryfikacyjny.

Usuń aplikacje

Czy są na Twoim telefonie aplikacje, których już nie używasz? Niestety wiele nieaktywnych aplikacji na telefon może narazić Twoje dane osobowe na niebezpieczeństwo.

Najlepszym sposobem na ograniczenie ryzyka naruszenia bezpieczeństwa informacji jest usunięcie wszystkich nieużywanych aplikacji na telefonie iPhone lub urządzeniu z systemem Android. Ponieważ wiele aplikacji telefonicznych opiera się na danych użytkownika, hakerzy często atakują tę technologię w celu uzyskania prywatnych informacji. Ważne jest również, aby oczyścić komputer ze zbędnych aplikacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *