W jakich sytuacjach i czy w ogóle możemy zgłaszać członków rodziny do ubezpieczenia w zakładzie pracy?

pro-family-policy

Dodanie członka rodziny do ubezpieczenia nie jest sprawą tak zrozumiałą, jakby mogło się wydawać. Po zawarciu małżeństwa, ustanowieniu związku partnerskiego czy też pojawieniu się w rodzinie nowego dziecka, możesz jednak dodać nowego członka rodziny do swoich planów świadczeń – zwykle ma się na to 7 dób od dnia, w którym osoby te stają się członkami rodziny.

To jednak nie wszystko – jest jeszcze kilka innych elementów do rozważenia. Poniżej lista rzeczy, które musisz wiedzieć i zrobić zanim się za to zabierzesz. Pamiętaj też, że ubezpieczenie na życie online kupisz na www.rankingubezpieczennazycie.pl

Zapisz nowego członka rodziny do swoich świadczeń!

W przypadku większości świadczeń osoba, którą chcemy objąć ubezpieczeniem z zakładu pracy musi dołączyć do rodziny i spełnić wszystkie wymagania. Czasem decyzja wiąże się z pewnym okresem oczekiwania, ale nie jest to regułą. Pracownicy mają jednak do dyspozycji różne opcje, w zależności od tego, jaki pakiet świadczeń jest im przyznany.

Jeśli jesteś zapisany w ogólnym planie ubezpieczenia zdrowotnego możesz w dowolnej chwili rozpocząć, zmienić lub poszerzyć swoje roszczenia. Jeśli dodajesz współmałżonka lub partnera do swojego planu, może on także ustanowić osobisty pakiet ubezpieczeń, w zależności od szczegółów, jakie zapewnia ubezpieczyciel. Dziecko, które nie jest zależne od Twojego podatku, może również zostać objęte pakietem. Wypełnij odpowiedni formularz i prześlij go do lokalnego biura świadczeń, aby powiadomić o swojej decyzji. Pamiętaj też, że wysokość składki UC ustalana jest na początku każdego roku i nie ulega zmianie, jeśli zmienisz swój poziom pokrycia na pokrycie rodzinne w połowie roku.

Sprawdź, czy członek rodziny kwalifikuje się do świadczeń.

ZUS wymaga od wszystkich pracowników, którzy zapisują członków rodziny w swoich ubezpieczeniach medycznych, dentystycznych i / lub innych, aby przedstawili dokumenty, dzięki którym można zweryfikować, czy członkowie ich rodzin kwalifikują się do ubezpieczenia.

Zwykle od swojego pracodawcy bądź ubezpieczyciela otrzymujesz pakiet materiałów, który pomoże ci zakończyć proces weryfikacji. Pamiętaj, aby odpowiedzieć w terminie wskazanym w dokumentach – bo inaczej ryzykujesz pozbawieniem członków rodziny zasiłków.

Możesz przeczytać więcej o weryfikacji uprawnień członków rodziny na stronie internetowej ZUS. Przy okazji też zastanów się nad zmianą potrącanych podatków. Gdy dodajesz członka rodziny do swoich świadczeń, możesz również zmienić swoje potrącenia podatkowe. Możesz to zrobić online – bowiem tak jest dużo wygodniej.

Jeśli dodajesz swojego partnera lub dzieci partnera, wartość ubezpieczenia dla każdego, kto nie jest zależny od Twojego podatku, jest uważana za przypisany dochód i może podlegać opodatkowaniu – zaktualizuj te informacje.

Zwykle też możesz zmienić swoich beneficjentów online bądź też dzwoniąc pod wskazany przez ubezpieczyciela numer telefonu – gdzie też w razie jakichkolwiek pytań możesz dodatkowo uzyskać pomoc. To bardzo pomocne informacje i warto się z nimi zapoznać.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *