Polski pomył na amerykański biznes – w jakiej niszy mamy szansę za oceanem?

09.25.-poland-usa

Stany Zjednoczone to kraj znany z nieprawdopodobnych możliwości i pięknych historii o ludziach, którzy z ubóstwa wynieśli się do finansowych szczytów przy pomocy jedynie pomysłu i małego kapitału. W porównaniu do Polski czy reszty Europy, w Ameryce mamy do czynienia z o wiele mniejszymi podatkami, biurokracją i tego typu ograniczeniami, co pozwala na znacznie większą swobodę i łatwiejszy start, gdy zaczynamy własny biznes.

Warto pamiętać, że rynek amerykański jest bardzo odmienny od naszego, panują tam w głównej mierze wielkie korporacje, wielkie porcje w restauracjach i wielkie samochody. Rozmiar dla obywateli USA jest bardzo ważny, dlatego czymkolwiek się nie zajmiemy, będzie musiało to być większe.

Kulinaria?

Wbrew pozorom, za oceanem nie dominują wyłącznie fast-foody i budki z meksykańskim jedzeniem. Ostatnimi czasy popularne stało się choćby sushi, więc istnieje możliwość, że również inne kuchnie, w tym polska, dogodzą podniebieniom Amerykanów. Polonia w Stanach Zjednoczonych jest liczna, a wielu naszych rodaków to szanowani bohaterowie wojenni o wielu zasługach, nastawienie amerykanów do Polski jest więc jak najlepsze, świetny grunt, aby promować pierogi czy bigos. Polska kuchnia jest smaczna i prosta, a jednocześnie na tyle unikalna, że może stanowić powiew świeżości na zasypanych hamburgerami i frytkami talerzach. Nowa sieć restauracji, opierająca się na rodzimych daniach to świetny pomysł i idealna okazja do wzbogacenia się. Cała amerykańska kultura, w tym ich nawyki żywieniowe, to wytwór wielu różnych tradycji i wpływów, które mieszają się od powstania tego państwa, dlatego ludzie tam są bardzo otwarci na nowe doświadczenia, z chęcią próbując nieznanych dotąd rzeczy. Wystarczy nieco profesjonalizmu, determinacji i samozaparcia, a cel sukcesu za oceanem nie wydaje się taki trudny do osiągnięcia.

Nie poddawaj się!

Najcięższe są początki. Ważnym czynnikiem jest budżet, jakim ma się do dyspozycji na starcie. W ostateczności można też wziąć kredyt, jednak jest to ryzykowna decyzja. Należy pamiętać, że dolar to waluta o wiele większym znaczeniu niż polski złoty, dlatego jego wartość gra kluczową rolę. O cenie dolara można się wszystkiego dowiedzieć na stronie internetowej poświęconej temu tematowi - https://ekantor.pl/ile-kosztuje-dolar. Po ustabilizowaniu kwestii majątkowych można zabrać się za pierwszy lokal. To oczywiste, że nie uda nam się zacząć już z dużą siecią, dlatego mała, lokalna jadłodajnia to optymalny wybór. W USA panuje zwyczaj jedzenia poza domem, mało kto gotuje tam obiad samodzielnie, zamiast tego amerykańskie rodziny wybierają sobie jedną czy dwie ulubione restauracje, w których spożywają większość posiłków.

Buduj grupę odbiorców.

Niezbędne jest zatem pozyskanie sobie wąskiego grona stałych klientów, których należy traktować uczciwie i po przyjacielsku, starając się za każdym razem sprostać ich oczekiwaniom. Wszelakie promocje, karty i bonusy są mile widziane, ale absolutną podstawą jest miła i profesjonalna obsługa, będąca w stanie traktować nawet trudnych klientów z należną im cierpliwością. Każdy z nich jest w końcu pieniądzem i przepustką do dalszego rozwoju.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Polski pomył na amerykański biznes – w jakiej niszy mamy szansę za oceanem?

  1. Iwanka
    11 lutego 2018 at 09:42

    W Ameryce to wszystko jest wielkie! Samochody, pomniki, pomieszczenia zarówno biurowe, jak i mieszkalne. I właśnie te pomieszczenia można fajnie wystroić, czy odpowiednio umeblować. I nie potrzeba do tego samej Ameryki. U nas także są fantastyczni fachowcy w – praktycznie, każdej dziedzinie. Np. architekt wnętrz Rzeszów można poprosić o pomoc w wykończeniu pomieszczeń czy to biurowych, czy też mieszkalnych (prywatnych). Mają wiele pomysłów i doskonałych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *