Zasady skutecznego nauczania: lektura obowiązkowa dla przyszłych nauczycieli!

blackboard-1299841_960_720Skuteczne nauczanie nie dotyczy żargonu, słów lub konkretnych filozofii nauczania. Kiedy jednak przyjrzymy się wysiłkom naukowców, aby opisać zasady skutecznego nauczania, właśnie to znajdujemy. Skuteczne nauczanie polega raczej na pomaganiu uczniom w osiągnięciu najlepszych rezultatów w szkole.

Większość nauczycieli chce pomóc dzieciom i naprawdę zmienić ich życie. Właśnie to sprawia, że każdego dnia dają z siebie wszystko, a ich wysiłki są wspierane przez pomoce naukowe. Na szczęście badania pokazują, że nauczyciele robią bardzo wiele. Jednak niektórzy nauczyciele robią znacznie więcej niż inni. Z czego to wynika?

Dlatego, aby zidentyfikować prawdziwe zasady skutecznego nauczania, musisz dowiedzieć się, co robią nasi najlepsi nauczyciele. Istnieje wiele dostępnych informacji na temat praktyk i czynników, które mają duży wpływ na osiągnięcia uczniów. Po zbadaniu tych praktyk i czynników można znaleźć kilka najważniejszych zasad skutecznego nauczania.

Nauczyciele, którzy mają największy wpływ na wyniki swoich uczniów, kierują się właśnie takimi zasadami skutecznego nauczania.

Zasada 1: Dbaj o to, aby pomagać swoim dzieciom robić coś najlepiej, jak potrafią

Skuteczni nauczyciele z pasją pomagają uczniom w nauce. Tworzą ciepłe i troskliwe relacje ze swoimi uczniami. Jednak stawiają także wysokie oczekiwania i wymagają, aby ich uczniowie się z nimi zmierzyli. Prowadzi to do sytuacji, w której nauczyciel i uczniowie wspólnie dążą do jednego celu – pomagając każdemu dziecku uczyć się jak najwięcej, jak najlepiej.

Zasada 2: Zrozum, ale nie usprawiedliwiaj swoich uczniów

Skuteczni nauczyciele starają się zrozumieć swoich uczniów, jak większość nauczycieli. Różnica polega na tym, że skuteczni nauczyciele nadal oczekują, że każdy z ich uczniów zachowa się i osiągnie dobre wyniki. Skuteczni nauczyciele wykorzystują swoje umiejętności, aby dostosować swoje podejście do nauczania, ale nie wykorzystują tego, by usprawiedliwić złe zachowanie, kiepski wysiłek lub brak prawdziwego postępu naukowego.

Zasada 3: Wyjaśnij, czego chcesz nauczyć

Skuteczni nauczyciele jasno określają, czego chcą od swoich uczniów i dzielą się tym ze swoimi uczniami. Każdy rozumie, co pociąga za sobą sukces. Skuteczni nauczyciele wiedzą również, gdzie obecnie w tej dziedzinie nauczania znajdują się ich uczniowie. Następnie pracują nad rozwijaniem umiejętności potrzebnych uczniom do wykazania, że ​​opanowali materiał.

Zasada 4: Rozpowszechnianie wiedzy

Skuteczni nauczyciele chcą, aby ich uczniowie potrafili krytycznie myśleć i rozwijać głębsze zrozumienie materiału nauczanego na zajęciach. Uznają jednak, że rozwijanie tego głębokiego zrozumienia wymaga dzielenia się podstawowym zbiorem wiedzy i umiejętności. Uzbrojeni w tę podstawę nauczyciele mogą pomóc uczniom rozwinąć głębokie zrozumienie danego tematu.

Skuteczni nauczyciele nie proszą swoich uczniów o wykonywanie zadań, których sami nie pokazali uczniom, jak wykonać je w prawidłowy sposób. Są przykładem i uczniowie doceniają właśnie ten ich wysiłek.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *