Z kosmetologiem Pawłem Bryczkiem oceniamy popularność poszczególnych zabiegów medycyny estetycznej

odotus_001 Kosmetologia, często nazywana zamiennie z medycyną estetyczną, jest coraz częściej wykorzystywana w codziennym życiu. Klienci coraz częściej korzystają z różnych zabiegów dostępnych na rynku, poprawiając wygląd różnych części całego ciała. Z kosmetologiem Pawłem Bryczkiem porozmawiamy o zabiegach medycyny estetycznej oraz największej popularności części z nich.

Jak długo pracuje Pan w branży?

Paweł Bryczek: Jestem w zawodzie już kilkanaście lat. Mam więc doświadczenie związane z zawodem oraz pewne obserwacje i wnioski, które zauważyłem podczas tych wszystkich lat obecności na rynku.

Do jakich wniosków doszedł Pan po takim czasie?

Paweł Bryczek: Od kilku lat zauważyłem, że ludzie- zarówno kobiety jak i mężczyźni- coraz częściej korzystają z różnych zabiegów na ciało. Mało tego, zaczynają coraz częściej o tym mówić. Zabiegi medycyny estetycznej przestały być tematem tabu.

Jak Pan myśli, z czego to wynika?

Paweł Bryczek: Przede wszystkim zmieniła się świadomość ciała i nasze podejście do dbania o organizm. Widać to głównie u kobiet, jednak mężczyźni także zmieniają swoje podejście do własnego zdrowia i samopoczucia. Ludzie inwestują w zabiegi bardziej ingerujące w ciało, ale też pielęgnacyjne, takie jak wszelkiego rodzaju maski i peelingi.

Jakie są według Pana najpopularniejsze zabiegi wybierane przez statystycznego klienta?

Paweł Bryczek: Wbrew panującym stereotypom medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi związane z zabiegiem zmieniającym rozmiar biustu czy wygląd ust. Według moich obserwacji klienci najczęściej wybierają wszelkiego rodzaju zabiegi związane z wyglądem i kondycją skóry, a więc wszelkiego rodzaju zabiegi rewitalizacyjne skórę twarzy, rewitalizację grzbietów rąk, szczególnie polecane dla osób skarżących się na suche, spierzchnięte dłonie. Wśród tych zabiegów oczywiście znajduje się mezoterapia igłowa.

Na czym polega ten zabieg? Czy jest bolesny?

Paweł Bryczek: Jak sama nazwa podpowiada, mezoterapia igłowa to zabieg wykorzystujący igły w postaci strzykawki lub specjalnego rollera, za pomocą którego do głębszych warstw skóry aplikowane są specjalne substancje aktywne. Zabieg nie jest bolesny, ale nie należy do komfortowych. Osoby z wrażliwszą skórą mogą zmagać się ze śladami po nakłuciach w czasie po zabiegu [co to jest mezoteriapia tutaj: mezoterapia.pl – red.].

Czym się kierować podczas wyboru zabiegu dla siebie?

Paweł Bryczek: Przede wszystkim należy określić, jakie niedoskonałości skóry czy ciała chcemy zwalczyć. Jest to podstawowe kryterium, jakim powinniśmy się kierować podczas wyboru zabiegu. Ich rodzaj i ilość możemy znaleźć na pierwszej lepszej stronie internetowej gabinetu kosmetycznego. Niezwykle ważną kwestią jest konsultacja przed zabiegiem. Część z zabiegów wykonują lekarze medycyny estetycznej, można więc przyjąć, że jest są to ważne dla zdrowia zabiegi.

Jak wyglądają ceny takich zabiegów?

Paweł Bryczek: Cennik zabiegów kosmetycznych jest rozciągnięty i waha się między kilkudziesięcioma, a kilkaset złotych za zabieg. Ceny nie powinny być kwestią dominującą podczas wyboru odpowiedniego dla nas zabiegu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *