Parowa myjnia samochodowa, to nie prom kosmiczny
Nie wymaga więc nieprzeciętnych umiejętności. Czy ta para jest niebezpieczna, na tyle, aby można było się nią dotkliwie poparzyć? Czy należy szczególnie uważać i nie pchać rąk tam, gdzie jest jej wylot. Nie tak do końca. Myjnia parowa generuje parę suchą, to znaczy, że nie jest ona niebezpieczna tak jak mokra i raczej nie można się poparzyć. Jak w każdej pracy, tutaj także trzeba zachować zasady bezpieczeństwa. Jak pisałam wyżej, myjnia używa do mycia aut suchej pary, która jest generowana w specjalnym bojlerze i wystrzeliwana z mocą 10 atmosfer bezpośrednio na samochód.
Taka para z łatwością radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami zarówno wnętrza samochodu, jak i jego karoserii, usuwając błoto, kurz i inne zanieczyszczenia z karoserii auta, para nie rysuje lakieru, a sama myjnia jest bardzo łatwa w obsłudze. Umytą za pomocą suchej pary karoserię należy jedynie przetrzeć szmatką z mikrofibry, aby pozbyć się pozostałej wilgoci i ewentualnych zacieków. Produkcja pary w takiej myjni to zaledwie kilka minut od uruchomienia. W trakcie swojej pracy para jest już utrzymywana na odpowiednim poziomie i na pewno jej nie zabraknie.
Możliwość mycia wnętrza samochodów
Kolejnym pozytywem użycia myjni parowej jest możliwość użycia jej we wnętrzu samochodu. Nie trzeba martwić się uszkodzeniami tapicerki, czy też elementów plastykowych. Para dotrze wszędzie tam, gdzie zwykła szmata namoczona wodą nie mogłaby dotrzeć, lub byłoby to jakimś zagrożeniem dla samego wnętrza. Para także sprawia, że samochód staje się bardziej sterylny, usuwa grzyby nagromadzone przez wilgoć i sprawia, że samochód pachnie świeżością i czystością. Używając myjni parowej można regulować temperaturę pary. Aby ją zwiększyć, wystarczy zbliżyć pistolet do miejsca docelowego.
W ten sposób można pozbyć się uciążliwych zabrudzeń i odświeżyć nawet dywaniki samochodowe. Myjnia parowa to prawdziwy leader w ekologii. Używając myjni parowej zużywa się około 3 litrów wody na jeden samochód. To pięćdziesiąt razy mniej, niż przy użyciu tradycyjnych sposobów mycia aut. To doskonały wynik, szczególnie w dobie obecnego braku wody na świecie, a także jej wysokich cen.
Czy to trudne?
Sama obsługa przenośnej myjni parowej sprowadza się do włączenia maszyny, odczekania kilku minut na wygenerowanie pary i już można pracować. Taką myjnie może obsłużyć każdy i nie wymaga ona specjalnych kursów, czy szkoleń. To nic trudnego. Przy okazji można zarobić naprawdę niezłe pieniądze. Warto zainteresować się tego rodzaju działalnością tym bardziej, że jest ona z korzyścią dla samej przyrody.
Myjnia nie wytwarza żadnych ścieków, które mogłyby przedostawać się do ekosystemu i tym samym szkodzić również ludziom. Poza tym nawet Unia doceniła parowe myjnie i chętnie dotuje przyszłych przedsiębiorców, chcących skorzystać z tego typu biznesu.
Zainteresował Cię temat myjni parowych w kontenerze? Zapraszamy na stronę producenta firmy Greensteam.pl.