Lepsza wydajność domów a moduły fotowoltaiczne

solar-panels-1794467_960_720Gdy mówimy o innowacjach w branży energii słonecznej, ważne jest, aby nie zapominać o samych panelach słonecznych i codziennych postępach w celu poprawy wydajności i zastosowania. Producenci tacy jak https://olsztynskieokna.eu/ koncentrują się na wprowadzaniu innowacji w branży energii odnawialnej. Badają technologie, które mogą napędzać nasz przemysł do przodu, aby stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość.

Moduły fotowoltaiczne nie są wyjątkiem.

Kluczowe jest przyjrzenie się różnym częściom struktury słonecznej, takim jak panele, aby w miarę możliwości zapewnić nową wydajność. Eksperci branżowi badają obecnie kilka obszarów badań w celu ulepszenia paneli, takich jak:

  • panele dwufazowe

  • rozmieszczenie paneli.

Modele wydają się niczym oczywistym. Ponieważ modele dwufazowe mają ogniwa PV po obu stronach, energia może być również wytwarzana z obu stron, zwiększając całkowite wytwarzanie energii. Ponadto są one często bardziej trwałe, ponieważ obie strony są odporne na promieniowanie UV i uwarunkowane w celu zminimalizowania potencjalnej degradacji. Dzięki przejściu na dwufazowe panele słoneczne wydajność może wzrosnąć nawet o 20 procent. Jednak instalacje słoneczne wykorzystujące te moduły muszą mieć inny system montażowy wyposażony w cieńsze szyny i wsporniki pionowe, ponieważ wymagają one jak najmniej cienia.

Dwufazowe panele słoneczne są zwykle montowane pod kątem, aby umożliwić dolnej stronie przechwytywanie większej ilości światła słonecznego z odbić oraz zachodzącego lub wschodzącego słońca. Najlepiej są instalowane w miejscach o wysokim albedo, takich jak białe dachy, żwir lub piasek, które będą odbijały więcej światła na dolnej stronie instalacji.

Rynek energii słonecznej zaczyna szybko wdrażać tę technologię w nowych rozwiązaniach. Pomimo niedawnego zniesienia wyłączenia taryfowego dla modułów tego rodzaju, oczekuje się, że stosowanie ich będzie nadal rosło w ciągu najbliższych kilku lat.

Moduły są teraz nie tylko dwustronne, ale są instalowane w ciekawszych miejscach i obszarach bardziej dopasowanych pod potrzeby fotowoltaiki. Dzisiaj widzimy panele słoneczne wbudowywane w budynki jako okna, dachówki i fasady budynków. Fotowoltaika zintegrowana z budynkiem to panele słoneczne o podwójnym zastosowaniu, ponieważ służą one zarówno jako zewnętrzna warstwa konstrukcji, jak i mogą generować energię. Można ich użyć do tworzenia nowych, zrównoważonych budynków lub do modernizacji starszych, nieatrakcyjnych budynków.

Widzieliśmy wykorzystanie tej technologii w słonecznych dachówkach Tesli, które są używane jako dach domów mieszkalnych zamiast tradycyjnych gontów. Te nowe dachówki umożliwiają wytwarzanie energii w domu przy użyciu materiałów budowlanych już potrzebnych w domu. Podczas gdy nowe techniki wdrażania energii słonecznej są obecnie bardzo rzadkie, ich wdrażanie będzie nadal rosło, gdy panele będą:

  • tańsze,

  • wydajniejsze,

  • łatwiej dostępne.

Niemniej jednak, jeśli właśnie budujesz dom bądź też przymierzasz się do jego renowacji – zdecydowanie jest to temat, którym warto się zainteresować.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *