Wszczepienie implantów dentystycznych – ważne pytania, jasne odpowiedzi

PrzechwytywanieOgólnie rzecz biorąc, jeśli dana osoba czuje się na tyle dobrze, aby poddać się leczeniu niezbędnemu do wykonywania mostów stałych lub rutynowych ekstrakcji zębów, ten sam pacjent może zostać poddany zabiegom implantologicznym. Ponadto pacjenci mogą mieć ogólne schorzenia, które byłyby przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów, chociaż jest to niezwykłe. Najlepszą dla Ciebie formę leczenia implantologicznego stomatolog Szczecin ustala po dokładnym badaniu. Ilość i lokalizacja dostępnej kości decyduje o tym, czy jesteś dobrym kandydatem na implant.

Jeśli chodzi o implanty dentystyczne, czy istnieje ryzyko, że organizm je odrzuci?

Kiedy ludzie słyszą słowo „odrzucenie” w odniesieniu do implantów, zwykle opisują stany, które mogą wystąpić, gdy przeprowadzono operację polegającą na przeszczepieniu ważnego organu, takiego jak serce. Jednak implanty Szczecin dentystyczne należą do zupełnie innej kategorii. Ciało całkowicie akceptuje umieszczenie materiału implantu dentystycznego w obrębie kości; dlatego dzisiejsze implanty dentystyczne odnoszą wielki sukces. Jednak sukces zależy bardziej od:

• właściwego doboru pacjentów,
• biegłości i doświadczenia dentysty,
• zaangażowania pacjenta w utrzymanie właściwej higieny i bieżącej konserwacji.

Kolejnym czynnikiem sukcesu jest regularna opieka kontrolna, tak jak każda inna forma leczenia stomatologicznego. Zarówno stan dziąseł, jak i sposób funkcjonowania i zgryzu zębów zastępczych muszą być regularnie oceniane, aby zapewnić długotrwałe powodzenie leczenia.

Jak długo wytrzymają implanty?

Jak długo trwają zęby? Powinny trwać przez całe życie. Jednak wszyscy możemy wymienić przykłady, w których zęby nie służyły pacjentowi przez całe życie. Wiemy, że problemy stomatologiczne wynikają głównie z niewłaściwej opieki domowej, braku leczenia w razie potrzeby lub zwykłej i prostej, złej jakości stomatologii. To samo dotyczy implantów. Przy odpowiedniej pielęgnacji i rutynowych przeglądach stomatologicznych powinny trwać przez całe życie. Nikt nie może dać gwarancji, ponieważ stan zdrowia człowieka zależy od wielu czynników, na które dentysta nie ma wpływu, np. Zaspokojenia potrzeb żywieniowych, higieny, genetyki, procesów chorobowych, które mogą wystąpić. Tak więc odpowiedź na to pytanie jest taka, że ​​nikt nie wie, jak długo wytrzyma każdy pojedynczy implant… na sukces może wpłynąć styl życia i jakość dentysty, którego wybrałeś do wykonania implantów – te rzeczy mogą przechylić szalę wagi na twoją korzyść.

Czy implanty wymagają szczególnej opieki?

Traktuj implanty dentystyczne jak naturalne zęby i dbaj o nie w ten sposób. Wracaj na regularne kontrole. Szczoteczka i nici dentystyczne. Uświadom sobie również, że pielęgnacja dziąseł to najlepszy sposób na pielęgnację zębów. W wyniku choroby dziąseł traci się więcej zębów niż z jakiejkolwiek innej przyczyny, a jeśli będziesz miał jakiekolwiek dodatkowe pytania – nie bój się ich zadawać swojemu dentyście.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Wszczepienie implantów dentystycznych – ważne pytania, jasne odpowiedzi

  1. Dorota
    12 października 2022 at 14:37

    Hej, nie wiecie która klinika stomatologiczna Sosnowiec posiada w ofercie możliwość rozłożenia płatności za leczenie na raty? Nie chodzi mi o dużą kwotę, tak do tysiąca złotych. W całości niestety nie jestem w stanie zapłacić przy pierwszej wizycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *