Płytki z cegły w Twoim domu

płytki z cegły

Marzysz o niebanalnym wystroju domu? Postaw na płytki z cegły rozbiórkowej wycinane ze starych cegieł. W zależności od miejsca i czasu pochodzenia miewają bardzo różne wymiary i wyjątkową fakturę. Nic zatem dziwnego, że są chętnie stosowane jako element wykończenia wnętrz, zarówno w celach użytkowych, jak dekoracyjnych.

Jak powstają płytki z cegły rozbiórkowej?

Ze względu bardzo dużą kruchość takiego materiału, płytki z cegły są docinane na stałą grubość wynoszącą ok. 2-3 cm. Przed rozpoczęciem cięcia,  zostają gruntownie dokładnie oczyszczone za pomocą piaskowania oraz chemicznie, jeśli jest taka potrzeba. Właściwości cegły rozbiórkowej bywają różne i zależą od wielu czynników, w tym od miejsca ich pochodzenia oraz sposobu produkcji. Przyjmuje się, że im materiał jest starszy, tym znacznie bardziej porowaty. Co wynika nie tylko z ich wieku, ale też ze sposobu produkcji.

Postaw na jakość płytek z cegły

Jakość płytek z cegły ma fundamentalne znaczenie zarówno dla trwałości, jak i wyglądu późniejszej aranżacji. Jeśli cegły zostały pozyskane ze zniszczonych budynków mogą być zawilgocone, a co za tym idzie pełne glonów i pleśni. W takim przypadku suszenie i pakowanie to zdecydowanie za mało, gdyż w dalszym ciągu może zawierać zarodniki grzybów, a nawet miniaturowe korzenie. Oczywiście, nie każde płytki z cegły zawierają pleśń i glony, ale zawsze warto o tym pamiętać.

Wybierając cegłę rozbiórkową do wykończenia swojego mieszkania lub domu, warto też sprawdzić funkcję budynku, z którego pochodzi materiał, a w szczególności zwrócić uwagę na to, co przez dziesiątki lat było w nim przechowywane.

Jeżeli pozyskane płytki z cegły rozbiórkowej są naprawdę dobrej jakości można je z powodzeniem wykorzystać na elewacji zewnętrznej domu. Należy przy tym pamiętać o jednym. Nawet jeśli dana cegła stanowiła budulec muru przez sto lat, nie oznacza to, że płytki z cegły wytrzymają na naszej ścianie tyle samo. Mur lub jakakolwiek duża budowla stanowi jedność i funkcjonuje jako całość, a cegła, z której wykonano płytki została z niego wyjęta i poddana obróbce. Jej właściwości są zatem zupełnie inne.

Wybierz zaufanego dostawcę

Aranżacja z zastosowaniem cegły rozbiórkowej będzie ozdobą Twojego domu, jeśli zastosujesz w tym celu płytki z cegły (https://e-ceglanafantazja.pl/) wysokiej jakości, z pewnego źródła. Na rynku działa mnóstwo producentów takich materiałów, ale tylko nieliczni oferują produkt naprawdę wysokiej jakości. Najlepiej zatem osobiście pojechać na miejsce pozyskiwania takiej cegły lub chociaż sprawdzić miejsce składowania.

Podłoga wykonana z płytek z cegły

Płytki z cegły to popularny materiał wykończeniowy na ścianę. Mało osób zdaje sobie sprawę, że z zachowaniem pewnych środków ostrożności, można także wykonać przepiękną i bardzo trwałą podłogę z płytek z cegły rozbiórkowej. Warto jednak przy tym pamiętać, że płytki z cegły na podłodze to materiał wymagający bardzo mocnej impregnacji. Niestaranny montaż może prowadzić do tego, że podłoga będzie sprawiać bardzo duże problemy z utrzymaniem czystości, a co za tym idzie może się prezentować znacznie mniej efektownie niż zakładaliśmy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *