Dywan wełniany – jak odpowiednio o niego dbać?

home-5526686_1280Jeśli posiadasz wełniany dywan, dokonałeś mądrej inwestycji. Naturalne włókna wełny są nie tylko estetyczne, ale sprawiają, że dywany wełniane są łatwe do czyszczenia i konserwacji, dzięki czemu doskonale nadają się do użytku w domach zabieganych ludzi. Jednak, aby przedłużyć żywotność i wygląd swojego wełnianego dywanu, ważne jest, aby odpowiednio o niego dbać. Obejmuje to regularne czyszczenie, natychmiastowe działanie w przypadku rozlania, zapobieganie blaknięciu i uwzględnianie wgłębień (lub wgnieceń w stosie) spowodowanych dużym ruchem i meblami.

Regularne odkurzanie

Podobnie jak każdy inny dywan, dywan wełniany wymaga regularnego odkurzania, aby zachować swój wygląd. Jednak w przeciwieństwie do dywanów syntetycznych, dywany wełniane w rzeczywistości łatwiej uwalniają brud. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że dywany wełniane muszą być wyczyszczone, zanim kurz i brud przedostaną się w głąb runa dywanu. Ogólna zasada jest taka, że ​​dywany wełniane należy odkurzać przynajmniej raz w tygodniu za pomocą wysokiej jakości odkurzacza.

Jeśli chodzi o odkurzanie wełnianego dywanu, należy pamiętać o kilku wskazówkach. Po pierwsze, jeśli twój wełniany dywan jest nowy, spodziewaj się nadmiernego zrzucania włosia dywanu. Jest to całkowicie normalne i ustępuje po dobrym i dokładnym odkurzaniu. W przypadku ogólnego odkurzania ważne jest, aby przed czyszczeniem upewnić się, że worek na kurz nie jest pełny. Pełny worek obniża skuteczność odkurzacza. Podczas odkurzania upewnij się, że szczotka odkurzacza ledwo dotyka wierzchu dywanu.

Zacznij od odkurzania pod kątem słojów wełny i zakończ poruszając się wraz z słojami — dzięki temu Twój dywan będzie ładnie i równomiernie wykończony. Upewnij się, że odkurzasz ostrożnie i dokładnie. Poruszaj odkurzaczem powoli i metodycznie, aby usunąć cały brud. Nie trzymaj się głównej części dywanu (zwykle największej otwartej przestrzeni). Odkurzaj pod meblami, odkurzaj szczeliny na styku dywanu ze ścianą i odkurzaj za zasłonami. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój wełniany dywan, upewnij się, że jest on regularnie i dobrze odkurzany.

Eksperci od dywanów radzą również, aby dywany wełniane były profesjonalnie czyszczone raz na kilka lat. Nawet przy dobrej konserwacji dywany wełniane mogą z czasem gromadzić ukryte zabrudzenia. Warto tutaj przemyśleć metodę głębokiego czyszczenia, która usuwa zakorzeniony brud tam, gdzie zwykłe odkurzacze nie mogą dotrzeć. Skontaktuj się z ekspertami od czyszczenia dywanów, aby uzyskać dokładne czyszczenie, które sprawi, że Twój wełniany dywan będzie wyglądał jak nowy.

Czyszczenie wycieków awaryjnych

Dzięki swojej fakturze wełna ma naturalną odporność na rozlewanie. W wyniku tego, rozlane płyny mają tendencję do pozostawania na powierzchni dywanu, zamiast opadania prosto w dół, jak to ma miejsce w przypadku dywanów syntetycznych. Jednak, aby uniknąć trwałych plam na wełnianym dywanie, ważne jest, aby rozlane plamy były czyszczone natychmiast po ich powstaniu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *