W jaki sposób rozliczyć skup firmowego samochodu?

auto-automobile-automotive-261986Jeśli prowadzisz firmę, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie firmowego samochodu lub nawet całej floty samochodowej. W wielu branżach konieczny jest bowiem aktywny kontakt z klientem lub poszukiwanie nowych rynków zbytu, a także utrzymywanie pozytywnych relacji z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Samochód ma jednak znaczenie nie tylko użyteczne, ale również wizerunkowe – wpływa na wizerunek marki i to, jak jest ona postrzegana w otoczeniu biznesowym i nie tylko.

Samochód firmowy powinien być elegancki, w pełny sprawny oraz dopasowany do indywidualnych potrzeb właściciela oraz pracowników firmy. Warto zadbać o to, by był niezawodny, sprawny technicznie i posiadał odpowiednie ubezpieczenie. Zdarza się jednak, że auto odmawia posłuszeństwa, zaczyna generować zbyt wiele dodatkowych kosztów i staje się poważnym finansowym obciążeniem. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest poszukanie możliwości jego sprzedaży.

Skup samochodów – wygodna i praktyczna opcja

Jednym z rozwiązań, które sprawdzi się w przypadku sprzedaży samochodu firmowego, jest auto skup Wrocław. Skup auta jest zdecydowanie lepszą opcją niż wystawianie ogłoszeń w sieci i czekanie na potencjalnych klientów. Nie trzeba odpowiadać na setki wiadomości, odbierać telefonów czy też umawiać się na spotkania z potencjalnymi kupcami. Bardzo często zdarza się, że pomimo dużego zainteresowania samochodem, nikt go nie kupuje. W przypadku skupu można sprzedać auto praktycznie od ręki. Wystarczy umówić się z przedstawicielem firmy skupującej, poczekać, aż wyceni on auto, a następnie zdecydować, czy taka cena nam odpowiada i chcemy się auta pozbyć. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, pieniądze za samochód otrzymamy od razu. Nie trzeba też przejmować się żadnymi formalnościami – firma skupująca zajmie się nimi kompleksowo.

Jak rozliczać sprzedaż auta w firmie?

pomoc drogowa A1Wszystkie wydatki czy przychody firmowe muszą być kompleksowo i dokładnie rozliczane, aby księgowość nie powodowała żadnych wątpliwości. Nie inaczej jest w przypadku sprzedaży samochodu firmowego w skupie. Ten zysk również trzeba właściwie zaksięgować, właściciel firmy nie może po prostu schować go sobie do kieszeni, jak ma to miejsce w przypadku sprzedaży prywatnych samochodów. Aby prawidłowo rozliczyć sprzedaż służbowego samochodu w skupie, warto więc skorzystać z doradztwa profesjonalnego księgowego, który ma świeżą i zawsze bieżącą wiedzę na temat prowadzenia wszelkich rozliczeń. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie dokumenty są w absolutnym porządku. Zaraz po sprzedaży firmowego samochodu dobrze jest też od razu pomyśleć o kolejnym środku transportu. Najlepiej, aby był on w pełni sprawny, w miarę nowy lub nowy, a także efektowny i dobrze wyposażony. Im lepsze auto, tym zdecydowanie mniej problemów podczas jego późniejszego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *