Ubezpieczenie grupowe dla pracowników – rozwiązanie dla firm

ubezpieczenie-grupowe-pracownikow-img

Zakup ubezpieczenia dla grupy osób zwykle daje szansę na uzyskanie lepszej ceny polisy. Ale nie jest to jedyny powód, dla którego przedsiębiorcy decydują się na takie rozwiązanie. Co jeszcze można zyskać? Czym różnią się oferty ubezpieczenia grupowego dla pracowników i jak wybrać najlepszą?

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników to przede wszystkim szansa na zwiększenie atrakcyjności oferowanego miejsca pracy. Coraz więcej firm ma bowiem problem ze znalezieniem odpowiednich osób na wolne stanowiska, a nie zawsze możliwe jest podnoszenie pensji w celu przyciągnięcia chętnych. Generowałoby to dodatkowe koszty, na co nie każda firma może sobie pozwolić. Dlatego tak dobrą możliwością jest zapewnienie pracownikom grupowego ubezpieczenia.

Z analiz prowadzonych przez firmę rekrutacyjną Sedlak&Sedlak wynika, że możliwość korzystania z ubezpieczenia grupowego dla pracowników jest jednym z najczęściej poszukiwanych benefitów pozapłacowych. Zatem poza kartą sportową czy dostępem do kursów, warto rozważyć także inwestycję w taką polisę. Dodatkowym argumentem za decyzją o zakupie ubezpieczenia są:

  • Atrakcyjna cena

W przypadku ubezpieczenia grupowego oferta nie jest zwykle indywidualnie dostosowana do każdego, kto zdecyduje się przystąpić do ochrony, jednak umożliwia zakup polisy w znacznie niższej cenie.

  • Dodatki niedostępne w innych formach ubezpieczenia

Warto mieć także na uwadze te możliwości, które daje polisa grupowa, a które nie są możliwe do uzyskania w ofertach indywidualnych. Przykładem może być wypłacenie świadczenia z tytułu urodzenia dziecka przez pracownicę. Jeśli firma zdecydowała się na ubezpieczenie grupowe dla pracowników zawierające zapis o tego typu wypłatach, taka osoba otrzyma dodatkowe środki, które w momencie pojawienia się nowego członka rodziny z pewnością będą potrzebne.

Ubezpieczenie grupowe – ranking

Aby wybrać najlepszą polisę, przede wszystkim trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę i gdzie mogą tkwić różnice. Można o tym przeczytać w poniższym artykule: https://przewodnikubezpieczeniowy.pl/poradnik/ubezpieczenia-grupowe-pracownikow/?utm_source=artykul&utm_medium=referral. Większość polis składa się z dwóch części. Podstawę stanowi ubezpieczenie na życie i wypłata środków osobom uposażonym w razie śmierci ubezpieczonego. Druga część polisy to dodatki, które można wybrać, aby ochrona była bardziej kompleksowa. Może to być pakiet zdrowotny, który pomaga finansować leczenie, szpitalny, gwarantujący wypłatę świadczenia gdy zajdzie potrzeba hospitalizacji, lub też pomoc w finansowaniu skutków nieszczęśliwego wypadku.

Polisę grupową można zatem złożyć z wybranych elementów, udostępnianych przez ubezpieczyciela. Analiza zakresu ochrony w porównaniu do ceny ubezpieczenia to najlepsze kryterium, według którego można zdecydować, która polisa będzie najlepsza. Te informacje, jak również ocena wiarygodności samego ubezpieczyciela, znajdują się w rankingach ubezpieczeń grupowych. Korzystanie z tego narzędzia powinno zatem stanowić podstawę do wyboru kilku najlepszych ofert, które powinny podlegać późniejszej dokładnej ocenie podczas spotkania z agentem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *