Panele z tworzywa czy drewniane – jaka jest różnica?

random-sky-hTSZtCXDuds-unsplashPanele podłogowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród osób wykańczających swoje domy lub mieszkania. Nic w tym dziwnego, są doskonałej jakości, dają ogromny wybór, a jednocześnie są wyjątkowo trwale i wytrzymałe. Czym się różnią panele z tworzywa od drewnianych? Warto znać różnicę zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie.

Panele drewniane to rozwiązanie droższe niż panele z tworzywa sztucznego. Jednak nie oznacza to, że jest dużo lepsze. Owszem, pozwala na uzyskanie w pomieszczeniu ciekawego klimatu, jaki jest tworzony przez naturalne drewno. Jednak drewniane panele mają również wady, jakie posiada każde drewno – nie są w pełni odporne na wilgoć, wysokie i niskie temperatury. Z biegiem czasu mogą się odkształcać, zmieniać swoje położenie, a także nieco ścierać i wycierać. Aby drewniana podłoga dobrze się prezentowała przez wiele lat, musi być regularnie konserwowana, odnawiana i poddawana dokładnym zabiegom pielęgnacyjnym. Drewno świetnie się prezentuje, ale wymaga dosyć dużych nakładów pracy i czasu. Panele z tworzywa są dobrą alternatywą, a jednocześnie o wiele tańszym rozwiązaniem.

Dlaczego warto inwestować w panele?

Panele z tworzywa sztucznego cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na ciekawym wyglądzie i dobrej jakości, ale za rozsądną cenę. Panele wykonane z tworzywa często wyglądają na pierwszy rzut oka jak drewniane, ale za to są pozbawione wszystkich wad drewna. Są proste i bezproblemowe w montażu, wygodne w użytkowaniu, nie ścierają się ani nie odkształcają. Są też o wiele bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i zadrapania. Inwestując w panele z tworzywa sztucznego możemy szybko i bezproblemowo odmienić całe wnętrze. Wybór paneli z tworzywa jest ogromny, można więc znaleźć takie rozwiązanie, które w stu procentach będzie dopasowane do potrzeb naszego domu czy mieszkania. Pamiętajmy, że im większa powierzchnia podłogi, tym więcej uwagi trzeba poświęcić temu, by prezentowała się efektownie i niezawodnie.

Drzwi dopasowane do podłóg

Gdy kładziemy panele podłogowe, musimy zadbać o to, by były one dopasowane do innych elementów wystroju wnętrza. Podłoga nie może być przypadkowym wyborem. Jeśli decydujemy się na ciemne panele podłogowe, ciemne powinny być również drzwi wewnętrzne prowadzące do pomieszczenia. Wtedy będą współgrały z podłogą i tworzyły z nią kompozycyjną całość. Nie jest dobrym rozwiązaniem wybieranie ciemnej podłogi i jasnych drzwi lub jasnej podłogi i ciemnych drzwi. Takie kontrasty mogą zaburzać proporcje w pomieszczeniu i powodować, że nie będzie ono prezentowało się zbyt elegancko. Zanim zdecydujemy się na konkretne drzwi, warto najpierw sprawdzić, jakie oferty posiadają dobrzy i sprawdzeni producenci. Trzeba też wybrać, czy interesują nas zwykłe jednoskrzydłowe drzwi czy może drzwi łamane, dwuskrzydłowe lub przesuwne? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Warto j poznać, zanim zdecydujemy się na konkretną opcję.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *