Technologie i trendy w dzisiejszej stolarce – bądź na bieżąco

qualifications-needed-become-carpenter_6d931d5334fb1c94

Kiedyś stolarka wymagała ciężkiej – nierzadko ręcznej – pracy. Dziś, w dobie nowoczesnych technologii mamy do dyspozycji różne maszyny, które z racji swojej konstrukcji znacznie ułatwiły pracę przy stolarce. Ludzie mają różne preferencje dekoracyjne swych domów, jednak znaczna większość poddaje się nowoczesnym trendom. W końcu nic tak dobrze nie robi na „spokojność” umysłu, jak nowocześnie wyposażony dom.

A co jest jego główny wyposażeniem?

Bez wątpienia meble. Całe wyposażenie domu składa się przede wszystkim ze stolarki, czyli przedmiotów zrobionych z drewna. Oczywiście są materiały „zastępcze” z których można zrobić meble, jednak te drewniane zdecydowanie wiodą prym w dzisiejszych trendach.

Jakie są te trendy?

Wielu powiedziałoby, że nowoczesny dom – to dom przeszklony, o niepowtarzalnej kubaturze, z wnętrzem ze stali i szkła. Nic bardziej mylnego. Człowiek zawsze ciągnął do realizacji swych pomysłów, wykorzystując do tego naturalne materiały – czyli drewno. Niewątpliwie, nie pogardził również w/w materiałami, uzupełniając je często plastykiem. Ale takie wykończenia pomieszczeń potrafią być mało przytulne, a nawet wręcz zimne. Aby wyeliminować niesprzyjające naszym zmysłom materiały, warto zainteresować się naturalnym drzewem.

Można z niego budować począwszy od całych domów, poprzez meble i inne wyposażenie, a nawet przepiękne – całkowicie na czasie – drewniane tarasy które pokrywają w całości deski tarasowe, które będą nie tylko wpływały pozytywnie na nasze zmysły, ale także estetycznie udekorują zewnętrzne podwoje domu. Nie tylko domu, także mieszkań. Dzisiejsza developerka potrafi budować bloki mieszkalne, o dużych balkonach. I taki balkon można doskonale udekorować drewnem. Dodając do tego umeblowanie z prawdziwego drewna, można poczuć się jak prawdziwy arystokrata, wertujący księgi swej biblioteki.

Jednak nie wszyscy preferują takie wykończenie domu, czy mieszkania. Wielu ludziom wydaje się ono ciężkie i przytłaczające. Wolą mniej masywne meble. Wykorzystują do tego właśnie szkło i metal. Także kamień. Jakkolwiek by nie patrzył, wszystkie te materiały zbierają równo kurz i nieważne, który z nich będzie dominujący.

Nowoczesna stolarka

Nowoczesna stolarka to taka, która próbuje „dorównać” innym materiałom wyjściowym, jak te w/w. Próbuje stać się lekka i przyjazna. Ewidentnie może taka być, jeśli tylko stolarz odpowiednio ją do tego przygotuje. Meble wcale nie muszą być ciężkie i przytłaczające nawet, jeśli są z naturalnego drewna. Wydaje się, że nowoczesna stolarka świetnie sobie z tym radzi. Wykorzystuje ona do produkcji wyrobów drewnianych takie drzewo, które z natury jest lżejsze. Np. komoda ze świerku będzie wizualnie bardziej delikatna, niż z dębu.

Choć może mniej wytrzymała. Mimo wszystko warto zastanowić się nad doposażeniem domu w przedmioty o innej strukturze, niż drewno. Można śmiało wykorzystać „lekkie” plastyki, czy szkło, które da nam więcej przestrzeni do wykorzystania. Drewno niech będzie dopełnieniem całości.

1 komentarz do “Technologie i trendy w dzisiejszej stolarce – bądź na bieżąco

  1. Marek
    25 października 2016 at 12:22

    Też śledzę nowinki ze świata budownictwa i ostatnio natknąłem się na ciekawą stronę http://www.piaskowieciwapien.pl. Ciekawią mnie szczególnie elewacje z kamienia. Czy na ociepleniu styropianowym też się takie ciężkie kamienie utrzymają?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *